Gelişmekte olan Piyasa Para birimleri Çalıştırmak Devam

En çok gelişmekte olan piyasa ekonomileri ve finansal piyasalar oldukça küçük olduğundan, para birimlerinin uluslararası yatırımcıların kaprislerine tabidir, daha moreso büyük para olduğu. Bir bütün olarak gelişmekte olan piyasa para birimleri araştırma yaptığımda bu nedenle, genellikle yatırımcılar ne diyor hisse senetleri ve tahviller hakkında söyledikleri üzerinde odaklanmak istiyorum.

Bir köşe yazarına göre, “bir varlık sınıfı İçin bir kez risk yılan çukuru olarak, pazar tahviller yatırımcılar arasında oldukça popüler hale gelmiştir gelişen. Bu kadar popüler, aslında, bu kurumların en dikkatli bir iştah geliştirdi bile. Nitekim ABD emeklilik fonları gelişmekte olan piyasa borca önümüzdeki beş yıl içinde ABD Hazine rekor düşük seviyeye göre potansiyel olarak yardım itme verimi dökmek için 100bn (£65, €74) neredeyse $...gurur duyuyoruz.” Gelişen piyasa borç popülerlik Yunan borç krizi ve riskten kaçınma sonuç olarak spike bağlamında oldukça inanılmaz. Aynı zamanda, gelişmekte olan ülkelerde, ses ve finansal ve GSYİH oranı düşük borç için övgü var, bu yüzden belki de yatırımcılar onlara para borç verme devam etmek için istekli kalması hiç de sürpriz değil. “Daha fazla yatırımcı Yunanistan ve Avrupa Çevre Sorunları uzun underpriced olan piyasa kredi riskleri vurgulamak gibi gelişmekte olan piyasa yerel tahvilleri için standart global bond ayırmalarını alternatif olarak arıyoruz.”


Gelişmekte olan ülkelerde ekonomik büyüme ve ihracatta Bir kurtarma şirket kazanç için...outlook da yükseltiyor “aynı gelişmekte olan piyasa hisse senetleri için temelde doğrudur.” Başka bir analist ekledi, “en son mali kriz baktığınızda, önemli özelliklerinden biri de gelişmekte olan ülkelerde, son derece iyi fırtına yıpranmış olmuştur.” Gelişmekte olan piyasalar yakında küresel büyümenin aslan payı olacağı ileri giderek, uzlaşma yönünde.


Çoğunlukla, yatırımcıların hem hisse senedi ve tahvil konusunda oldukça iyimser değil, belki de 2009 yılında muhteşem performansları nedeniyle rağmen – ya. MSCI gelişmekte olan piyasa hisse senedi Endeksi son bir yıl içinde iki katına çıktı, ve JP Morgan EMBI+ tahvil Endeksi %28 2009 yılında rekor yolunda yükseldi. Yine de, gelişmekte olan piyasa hisse senedi ve tahvil temelde esasları doğrultusunda olduğu için, sermayenin daha fazla çıkış kabarcık toprakları içine itmek olacağını endişe. Paranın değer kazanması orta vadede yerel gelişen piyasa borç portföy dönüş ana kaynağı olacak “Ashmore Yatırım Yönetimi araştırma Jerome Booth, kafa düşünüyor. Başladığında ve hızlı veya yavaş olursa olsun, ‘tek soru eski dünya para çöküyor ya da yönetilen ayarlı. ” Bu noktada anlamına gelir, çünkü bu sorunlu, yatırımcılar doğrudan kıymet takdiri daha para takdir peşinde olabilir.

Bazı yatırımcılar bubbles hakkında konuşmaya başladı, ama bu yerine düpedüz gelişmekte olan piyasalar görevden belirli ülkelere ayılar noktasının doğada daha fazla bölgesel ve avuç görünür. Çin'in emlak piyasası, ama mutlaka ülkenin hisse senedi piyasasında bir balon olduğunu örneğin, şimdi açık. Güney Afrika Randı, bu arada aşırı değerli görünüyor, ama Güney Afrika Merkez Bankası Rand takdir devam etmek için izin duyurdu. Şili Pesosu, bu arada, aynı zamanda kurtarma çalışmalarına yönelik Milyarlarca Dolar zaten ülkenin içine yağıyor gibi takdir etmek, ironik bir şekilde son deprem nedeniyle hazır olduğunu.

Bu noktada gelişmekte olan piyasa para birimleri hakkında söylenebilecek çok başka ve kısa vadeli ise Yunan borç krizi çözülene kadar zaman büyük ölçüde bağlıdır. Gelişmekte olan piyasa yatırımcılar bu alakasız olduğunu iddia etmek gibi hala biraz ürkek olduklarını, gerçektir, ve küçük bir kriz bile çıkar doğru koşarak onları göndermek istiyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: