Dolar Lehine Dünya Rezerv Para birimi olarak Döndürür

Dolar bir çalışma yapmak üzere olduğu söyleniyor. Dolar gelince gördükleri kredi krizi yavaş yavaş azalır gibi, (para) yatırımcılar bir kez daha uzun vadeli bakıyor ve seviyorlar.

Tuzaklar rağmen Doları (ve hala en istikrarlı ve gerçekten geçerli tek küresel rezerv para birimi) kredi krizi riskten kaçınma artmasına sebep olarak hatırlamıyorum bile, o, 2008 Dolar için harika bir yıl oldu, ve yatırımcılar olmuştur. [Bu aslında yerinde 1999 yılında Euro kuruluşundan beri olan bir eğilim tersine dönmüştür. 2009 yılında, bu arada Dolar çok yıllık düşüş devam etti ve pek çok analist, bir sapma olarak 2008 ralli etiket gecikmedi.

Borç krizlerinden sonra geldi, Dubai'de ilk, sonra da Yunanistan. Aniden, daha küçük AB ülkeleri bir avuç mali krizlere karşı savunmasız görünüyordu. Japonya resmi olarak kredi notunu bir düşürme almayı Aaa ekonomilerinin birinci oldu. İngiliz Sterlini hem siyasi hem de ekonomik cephede kriz ile uğraşıyor. Moody göre, “hangi Aaa hükümetleri — ratingleri de şu anda stabil ‘İngiltere, Fransa, İspanya ve İskandinav ülkeleri — Ama...-sunulmuyor-’onların ‘mesafe önemli ölçüde azalmış her durumda vardır.” Aniden, Dolar o kadar da kötü görünmüyor.

Forex, her şeyin göreceli olduğunu belirtmek istiyorum. (Acemi piyasası yatırımcılar genellikle sürekli ekonomik ve mali krizler hemen para amortisman neden yok nasıl şaşkın durumda. Krizler (her) diğer ülkelerde daha kötü olduğunda, temel para hala çekici görünen açıklamasıdır.

ABD Doları için geldiğinde bu kesinlikle böyledir. Emin olmak için, ekonominin hala kusurludur, finans piyasaları henüz tam olarak kurtarmak için, federal bütçe açığı 2009 yılında tepesinde 1.8 Trilyon ve kamu maliyesi kırılma noktasına çok yakın görünüyor. Moody's derecelendirme de bir geçiş için bir aday olarak belirledi. Ve henüz, şu anda rezerv para birimi statüsü için BİZE rakip her döviz duruma baktığınızda, Dolar hala eller aşağı kazanır.

Ekonomisini dünyanın en büyüğü. Aynı zamanda, en derin ve en likit olan finans piyasaları, öyle. Egemen mali durumunu hala GSYİH ve faiz oranları gelir-borç açısından yönetilebilir. Dolaşım küresel ticaretin ihtiyaçlarını karşılamaya yaklaşamaz bile olan tek para birimidir. Özet S&P, ABD'nin AAA kredi notunu teyit zaman, “doların yaygın kabul bizim görüşümüze göre, ekonominin büyüklüğü ve işgücü ve ürün piyasalarının esnekliği gelen ABD ekonomisinin temel gücü kaynaklanıyor. Akranlarına göre dinamik ve dizginsiz AMERİKAN bankacılık ve Sermaye Piyasası görüyoruz.”

ABD Hazine tahvil ihalelerine yoğun talep kalır bu yüzden (talep arzı aşıyor) var, dibe faiz kuponları rağmen. Çin (başka çarem yok) Hazineleri olan bağlılığını, bazı adli muhasebe çalışma tarafından teyit teyit etti. Altın ralli devam edebilir. Diğer ürünleri de öyle bildiğim kadarıyla. Piyasada para da hala iyi durumda ortaya çıkan, ama bunların hiçbiri gerçekten uzun bir süre için ABD Doları rakibi olacaksa olacak. Kısacası, diğer büyükler gelince, Dolar hala Kral: “ne istersen söyleyebilirsin, ama dolar insanlar bir kriz içinde istediğiniz para birimi son çare para.”

İlginizi Çekebilir: