Hazine Verimleri başak ABD Doları Boğalar için İyi Haber

Hiçbir tesadüf, Nisan ayında Doların en güzel günü Mart ayında en kötü gün ayna görüntüsü oldu. Fed satın alma Hazineleri para alçaltmak olur kuramsal olarak, Fed'in başta parasal genişleme programını ilan ettiğinde ne olduğunu hatırlıyor: “dolar, 18 Mart'ta euro karşısında rekor 3.4 oranında düştü.” Federal Rezerv Hazine ve mortgage menkul kıymetleri artan alımlar kaçındı sonra 29 Nisan, bu arada, “dolar yen karşısında en çok bu ay yükseldi.”

Riskten kaçınma azaldı gibi, yatırımcıların faiz oranlarının doğru bakışlarını çevirdi yönlendiriyor. Daha önce, bu olay yurt dışında olduklarından daha iki-vadeli ve uzun-kısa vadeli faiz oranları genellikle ABD'de düşük olarak Dolar karşısında çalışmış olurdu. Fed tarafından güdümlü olarak eğrisinin kısa ucunda, bu düşük bir Federal Fonlar Oranının bir ürünüdür. Uzun sonunda, bu oransal olarak düşük yüksek fiyatlar ve düşük tutan ABD Hazine menkul kıymet, talebin yüksek olduğu bir işlevdir.

Ancak, bu eğilim kendini çok hızlı değiştiriyor. (18 Mart'ta büyük bir tane! dahil olmak üzere) birkaç pürüz dışında, Hazine verimleri sürekli olarak Ocak ayında en düşük dokunmaktan yana arttı. O zamandan bu yana, 10 yıllık not verim, örneğin, %2.2 den 3.2 neredeyse% yükseldi. Daha yüksek fiyatlar için ivme hem de yatırımcılar Hazineleri için alternatifler aramaya öncü olan) riskten kaçınma bir düşüş geliyor Fed başlangıçta açıkladığı gibi ABD tahvilleri satın almak gibi aktif olmayacak gibi bir endişe.

Hazine senetleri için talepte bir düşüş hükümeti (GSYİH ' nın %10 2009 yılında tahmini) bütçe açıklarını finanse etmek mümkün olmayacaktır bazı yatırımcılar anlaşılır tedirgin ediyor. Bir köşe yazarı yazıyor, “küresel tahvil piyasaları yeterince derin her yerde neredeyse 6 trilyon, yani Obama mali paketi için gerekli $veya ABD-Avrupa banka kurtarmaları ve giderek artan açıkları finanse etmek olacağını hafife alamayız.” Hükümetin para basma enflasyon stoke edecek Fed, dönüp Doların bir devalüasyon neden olacağı korkusu.

Eğer Fed Hazine alım sınırlar ise, ek olarak, bu sınır, enflasyon değil, aynı zamanda yatırımcı talebi desteklemek yardımcı olacaktır BİZE daha yüksek faiz oranları, devlet tahvili, yol açacaktır. Dolar-yen verim arka uç ile çok yakından ilişkili olduğu “bir döviz Stratejisti görülür.” Diğer bir deyişle, BİZİM gibi uzun vadeli getirileri artacak, böylece Dolar olabilir.


Tabii ki, anahtar çok fazla talep ve yeterli arasında bir denge vardır. Eğer yatırımcılar gerçekten Kongre Bütçe Ofisi Washington ödünç alır ve harcar, 2019 yılına kadar milyar 806 $sonraki yıl 172 milyar $olarak önümüzdeki on yıl içinde en fazla dört katı faiz ödemeleri beklediği “gerçeği ile irkildi halinde, yatırımcılar kesinlikle Dolarının devalüasyonu beraberinde getirecek olan Hazineleri uzak bir toplu geri çekilme, beat olarak faiz oranları hızla artan yol açabilir. Alan Greenspan ünlü benzetme uygulamak için, herkes terim “Goldilocks Hazine Verimleri icat henüz”?

İlginizi Çekebilir: