BİZİ İkiz Açıkları sürdürülebilir mi?

Bu yıl,’ küresel dengesizlikler ve faiz oranı farklılıkları ‘temel analiz: istihdam para tüccarları kafasında iki konu olmuştur. Son iki mesaj döviz pazar içinde faiz oranları rolüne açıklık getirmek için teşebbüs ederken, bu yazı küresel dengesizliklerin genişlediği etkisini inceleyeceğiz.

Cari hesap ya da ticaret açığı yaşayan bir ülkenin yabancı tüketicilerin ve yatırımcıların gözündeki sırasıyla mal ve varlıklarını adileştirmek olarak para birimi olarak bir amortisman şahit gerektiğini iktisat yasaları ifade eder. BİZİ ikiz açıkları rekor seviyelere yükseldi var iken, ancak, USD para birimlerini geniş bir sepet karşısında değer kazandı. Bir çok kez bildirdim olarak, neden BİZE yatırım yapmak için yabancıların devam isteğine bağlıdır. Bu olgu, ama sürdürülebilir mi?

Bazı ekonomistler bu açıkları küreselleşme ve/doğal bir sonucu ya da küresel tasarruf fazlalığı olduğunu savundu; buna göre, USD geçerli değerini ekonomik olarak savunulabilir olduğunu düşünüyorlar. Diğer ekonomistler daha alaycı bir bakış açısı benimsedi, BİZE varlıkları yabancıların mevcut tutku sonunda nokta olan USD düşecek de azalmakta olacağını iddia ediyorlar. Ne yazık ki, bu yakında çözülür olmayan bir tartışma olduğu ve mevcut küresel dengesizliklerin bunların sürdürülebilirlik olmaması veya ölçülebilir yıl önce olabilir.

İlginizi Çekebilir: