Deflasyon: en Kötü Durum Senaryosu ya da Zaten Burada?

Enflasyon olasılığı üzerine (“Enflasyon ya da Kredi Krizi Fed Tepkisi De derinlemesine Bir bakış Uyarıcı:“) geçen hafta sonrası takip, ters fenomen bugünün post: deflasyon odaklanmak istiyorum.

Hükümet borçlanma ve Fed parasal genişleme muazzam bir artış gösterdiği gibi, şu anda politika yapıcılar için ne kadar büyük sorun olan deflasyon olur. Fiyatlar düşüyor, mevcut ekonomik kriz için ideal bir çözüm temsil ediyor olsa kontrolsüz bırakılırsa, deflasyon aslında oldukça tehlikeli olur. Daha düşük fiyatlar, daha sonra bekliyorlar, ya da gelirlerini düşüş yoksa değeri düşecek varlıkları satın almak istemez endişe çünkü fiyatlar yönüyle düştüğünde ayrıntılı:“, işletmelerin ve tüketicilerin satın erteleme. Daralan talep satıcıların fiyatları daha da kesmek için, bir kısır döngü tetikleme zorlar.” Deflasyon da gelirleri düşerken bile aynı kalır yükümlülükler, tüketicilere zarar veriyor.

Şimdi deflasyon neye benzediğini anlamak, hadi olasılığını incelemek. Aslında, mevcut ekonomik ortam deflasyon için mükemmel bir üreme alanı temsil eder. Örneğin, hem tüketicilere hem de işletmelere borç ödemek yerine harcamalarını artırmak için uyarıcı ve kurtarma kontrolleri kullanarak. Buna ek olarak, işletmeler stok dışı yerine üretimi tavan satan, gelecek için belirsizlik nedeniyle vardır. Bono faizleri yükseliyor, şirketlerin borç ve yatırım için daha pahalı ve dolayısıyla daha az sağlamak.

Ve veriler ne olacak? İlk kez Mart ayında neredeyse 50 yıldır olumsuz döndü Perakende Fiyat Endeksi, “esas alındığı – %0.4 eksi eksi %1 için Nisan ayında düşmesi bekleniyor.” Tüketici Fiyat Endeksi, bu arada, “yüzde 0,7 yıl, önceki yıl Nisan ayında azaldı, 1955 yılından bu yana en büyük 12 aylık bırakma.” Cidden bu veri çekmek zordur, ancak, “mevsimsel Ayarlamalar dalgalı enerji fiyatlarının sözde” ve “sıyırma-ve şüpheli ” sahipleri kira kullanarak,’ SERİN, özellik değerlerini gerçek düşüş gizleyebilmek için tüketici konut giderleri ölçmek için” verildi. Kısacası, gerçek düşüş, muhtemelen çok daha kötü, 2008 mal dik düşüş göz önüne alındığında especiall.

En azından Fed Başkanı Ben Bernanke memnun olduğunu ve en yakın zamanda deflasyon riskleri basık olduğunu “inancı için kaydedildi.” Bernanke ekonomiye devlet tahvili alımları yoluyla para pompalama için kararlı. Hala satın almak için 1 Trilyon Menkul Kıymetler dolardan fazla sözünü iyi yapmak için yolları vardır.

Fed suçlamak kolay olsa da, aynı zamanda deflasyon ve hiperenflasyon arasında çok ince bir çizgi ayak olduğu için biraz sempati kıskanmak için çok zor. Onun fiyatlarında bir düşüş forestalling başarılı olması durumunda, yani varlık fiyatlarında şekillendirme tutun ve başka bir kabarcık alarak enflasyonu önlemek gibi ekonomiye yeni para çizmeden önce onun nefes yakalamak için yeterli zaman olacak.

İlginizi Çekebilir: