Dolar QE2 Sona erdiğinde Ralli olacak

Faiz oranları için odak kayması içinde, döviz yatırımcılarına belki de Fed parasal genişleme programının çok önemli bir para politikası olay: sonuç gözünüzden kaçmış. Haziran ayı sonuna kadar, Fed rezervleri ekledi Milyar 600 (çoğunlukla ABD Hazine Menkul) $olacak, ve bir sonraki devam etmek için nasıl karar vermelisiniz. Doğal olarak, herkes farklı bir şey söylüyor, mali piyasalarda hem Fed'in bir sonraki hareket ve beraberindeki etkisi ile ilgili.

(QE2) parasal genişleme ikinci taksit başlangıçta şüphe ile (doğru borsa ralli devam etmesi beklenen olan) hisse senetleri yatırımcılar hariç herkes tarafından karşılandı. QE2 haksız bir kaybet-döviz piyasası tarafından kaybedersen QE2 başarılı Olursa, o zaman Şahinler enflasyon hakkında inilti başlar ve Dolar satmak için bir bahane olarak kullanacak etiketli oldu: “Kasım ayında, rapor ettim. Eğer QE2 başarısız olursa, o zaman ABD ekonomisinin bitmez tükenmez bir durgunluk saplanıp haline gelebilir, ve ayılar gelişmekte olan piyasa para birimleri lehine Dolar satacak.”

Jüri hala QE2 bir başarı olup çıktı. Bir yandan, büyüme güç toplamaya devam ediyor ve yaklaşık 3% yıl için GSYİH BİZE gelmeli. Öncü göstergeler bir avuç da işsizlik doruğa çıkmış olsa da geçiyor artmaktadır. Diğer taraftan, tahmini ve fiili enflasyon (bunun ne kadar diğer faktörler nedeniyle çok QE2 nedeniyle ve ne kadar net olmasa da) artıyor. Hisse senedi ve emtia fiyatlarının tahvil fiyatları düşmüş olsa artış var. Diğer ülkeler dünya çapında varlık balonları şişirme ve döviz savaşları körükleyerek algılanan rolü (en son Vladimir Putin de dahil olmak üzere) QE2 lambaste hızlı olmuştur.

Fed ya da en azından bu kadar suçlama hak etmiyor bazı kredi hak ediyor bence. Eğer varlık fiyat enflasyonu Fed tarafından tahrik olmak olduğunu düşünüyorsanız, gerçekten tüketici ve üretici fiyat enflasyonu için suçlamanın anlamı yok. Eğer fiyat enflasyonu Fed hatası olduğunu düşünüyorsanız, ancak, daha sonra benzer şekilde ekonomik büyüme üzerindeki etkisini kabul etmelisiniz. Diğer bir deyişle, QE2 fonları ekonomiye (daha doğrusu tamamen finansal spekülasyon için kullanılan daha) aşağı damlatılmaktadır var olduğu görüşünü kabul ederseniz, sadece olumsuz olanlar bu değil, olumlu etkileri için Fed kredi vermek adil değil.

Ama ben sapmak. Daha önemli soru: pazarlar yanıt Fed ne yapacak, nasıl olacak. Uzlaşma QE2 QE3 tarafından takip edilmez, ama Fed QE2 henüz dinlenmek için adımlar olmayacak gibi görünüyor. Ben Bernanke, bugün açılış basın toplantısı sırasında bu duyguları dile getirdi: “bir sonraki adım olgunlaşan menkul yatırım durdurmak, politika sıkılaştırma teşkil etmeyen bir hareket.’ ” Bu sonuçta Başkanı Bernanke henüz katılmayacaklar bu çok daha büyük bir adım, ve bir.

Piyasalar nasıl tepki vereceğini için görüşler gerçekten farklılaşmaya başlar. Dünyanın en büyük tahvil fonunu yöneten Bill Gross, QE2 eleştirmeni ve Hazine piyasa Fed ilişkisini sona erdiğinde çökeceğini düşünüyor. Onun firması, PİMCO, bir çok donuts “ile yatırımcıların dikkatini dağıtmak Fed suçluyor ve dev bir Ponzi şeması için para politikasını karşılaştıran raporunu okuyun yayımladı. Ancak raporda, kırmızı ringa grafikler ile doludur ve sonuçta Hazine oranları Fed QE2 ilk tanıtılan bu yana büyük ölçüde başka ne beklenir bu (tersi) aşık olması için hesap için herhangi bir girişim yapmaz.

Raporda ayrıca, “QEİİ sonu ile ilgili maliyet bu nedenle ileriyi düşük risk görünüyor kabul ediyor.” Tam olarak sen ve piyasalar zaten bunu biliyorum çünkü bugün gazetecilere verdiği demeçte: “mali piyasalar üzerinde önemli bir etkisi veya ekonomi Olası QE2 nin [son]‘. ne Bernanke bu.” Piyasalar ayarlamak için bilgi ve yeteneği gelişmiş diğer bir deyişle, finansal armmagedon daha az olasıdır. Eğer bir şey, başlangıçta-bond piyasası dışında kalabalık olan bazı yatırımcılar geri dönmek için, Fed'in çıkış yastıklama cazip olabilir.

Eğer tahvil fiyatlarının düşmesi ve faiz oranlarının yükselmesi halinde, ABD doları için o kadar da kötü olmayabilir. Yurtdışı yatırımcıları cezbetmek geri, daha yüksek verim ve QE2 sonu için minnettar olabilir. Uluyor rağmen, yabancı merkez bankaları asla dolar kaçındı. Buna ek olarak, QE2 sonu çok yakın kısa vadeli faiz oranı. Kısacası, dolar “euro başına $1.35 için yıl sonuna kadar takdir bekleniyor hiç de sürpriz değil, Bloomberg news'un anketine katılan 47 analistlerin medyan tahminine göre. Yen, ayrı bir anket gösterir başına 88 kazanacaktır.”

İlginizi Çekebilir: