Avustralya, Yeni Zelanda Para birimleri, riskten Kaçınma Yarar

Birbirimize karşı, Yeni Zelanda Yeni Zelanda ve Avustralya Doları oldukça dar bir aralıkta geçen yıl (2008 sonbaharında bir “blip” hariç) ile takas etmiş. İki para ihracat ve faiz oranlarına göre yükselir ve düşer gibi bu mantıklı.

Diğer para birimlerine karşı, bu arada, her ikisi de yukarı son bir kaç ay içinde yırtık var. Dik faiz indirimlerine rağmen, her iki para birimi diğer para birimleri karşısında sanayileşmiş faiz oranı avantajları korumuştur. Bu fark edildi ve taşımak ticaret dönüşü oldu. Bir ekonomist “hissiyatı mevcut gelişme destek ve davanın kaldığı süre bir destek sağlayan ve bu yıl ortası kadar olabilir – Yeni Zelanda doları destekledi de devam edecek,” dedi.

Yeni Zelanda Kivi arasında, özellikle ABD hisse senedi piyasası ile ilişki oldukça aşağıdaki grafikten görebileceğiniz geç-ve-kurutulmuş, kesilmiş oldu. Taşıyan tüccarlar için, bu nedenle, muhtemelen Yeni Zelanda ekonomik veri takip etmek için daha borsa yorumu takip etmek daha mantıklı. Aynı ekonomist, örneğin, o uyardı “36 Mart düşük onun% başka %3.4 Pazartesi Ocak'tan beri en yüksek seviyesine yükseldikten sonra geniş ABD Standard & poors 500 Endeksi tırmanmaya gördü hisse senetleri ralli. 8, dağılmak üzere olabilir.”

Ayrıca, her iki ülkenin kötüye giden ekonomi verilen, düşük faiz oranları muhtemelen “daha fazla kesim için bu durum bu yılın ikinci yarısında yapılacak düşünüyoruz...çok zor olacak, küresel ekonomi RBA hızla yükselen işsizlik görmezden gelmek için yapıyor, ne olursa olsun düşünüyorum,” oranları %2 “bir oluk kesmek olacağını tahmin eden bir analist teklif kaçınılmazdır.” Böyle bir senaryoda, faiz oranı yayılması hala sağlıklı kalacağını, ancak ek risk dengelemek için yeterli belki de.

Avustralya ev fiyatları hızlı bir klip de düşüyor, işgücü piyasası sarkıyor. Yeni Zelanda, bu arada, beklentilerde bir düşüş ve tüketici harcamaları 31 Mart tarihinde sona eren çeyrekte GSYİH içinde %1'lik bir daralmaya tekabül etti. Net ihracatın yükselmesine rağmen, turizm düştü. Cari açığın genişlemeye devam ediyor, ama bu çoğunlukla belki de taşımak ticareti ile ilgili bir yatırım dengesi ürünüdür.

Şimdi, döviz yatırımcılarına iyimser, eskisinden çok daha az 28 Nisan 16,692 olduğunu net longs olarak adlandırılan hedge Fonlar ve bir damla ile karşılaştırıldığında Avustralya Doları avans diğer büyük spekülatörler tarafından bahis sayısı farkı çok, bir hafta önce 17,250 net longs göre de olsa.

İlginizi Çekebilir: