2010 yılında Dolar

İleriye baktım bir İnceleme (2009 bakımından dünyanın: Bir Yıl) en son yazılan, takip vermenin uygun olacağını düşündüm. Ve sonra hala döviz pazar tartışmasız ağır siklet şampiyonu olan ABD Doları, ve eğilimleri forex en başka hangi tespit ve anlaşılabilen gelen Kare inceleyerek bunu daha iyi bir yolu.

Aralık (geriye bakmak, ama gel demedim ki, küçük bir durum var burada gerekli olduğunu biliyorum...), 2009 yılında Dolar için en iyi ay oldu. 1 Aralık 31 Aralık tarihleri arasında, Euro karşısında %4.7 ve %7 Yen karşısında yükseldi, dünyanın altı büyük para birimleri karşısında genel olarak %4.8 bir takdir bir parçası olarak. Bir analist, “yerde Mart ayından bu yana parasal genişleme başlamak için Fed kararı takip eden güçlü düşüş sona erdirdi olan Aralık ayında almış olduğu dolar ralli önemlidir,” özetler. Aslında geçen yılın başında takdir (ve unutulmuş aslında) Aralık ayında Doların güçlü toparlanmanın bir sonucu olarak, genel olarak ağırlıklı Dolar Endeksi mütevazı bir şekilde %4 aşağı 2009 bitirdi.

Analistler, birkaç ana paradigmalar kullanarak bu geri dönüş yapmıştır. Mantık döviz piyasalarına geri döndü (risk duyarlılığı için geniş bir vekil olarak hizmet eden) hisse senetleri ve Dolar arasında negatif korelasyon [döviz Piyasalarına önceki yazı: “Mantık” getirisini Dolar Yararlanan] bozulmuştu böyle olduğunu ilk oldu. Sonuç olarak, iyi ekonomik haberler bir kez Dolar için daha iyi oldu. İkinci yorumu ilk doğrudan bir çelişki vardı, ve Dubai borç bombanın, Avrupa'da kredi korkutuyor ile birleştiğinde, aslında artan riskten kaçınma vardı, ve Dolar hala [Edward Hugh onunla görüşmem sözü] güvenli bir sığınak olduğu fikrini takviye olduğunu savundu. Üçüncü teori Fed faiz artırımı endişelerini faiz oranı farklılıkları shift ve Dolar taşımak ticaret yıkmak için neden olacak ilki üzerinde ufak bir değişiklik gösterir. Dolar aşırı satım olduğunu ve Yıl Sonu Rallisi kısa pozisyon ve kar alma kapanış sadece bir ürün olduğunu teknik analistler, bu arada, savunuyorlar.

Paradigma şu anda döviz piyasalarında altında yatan doğru seçici Dolar 2010 içinde nasıl performans göstereceğini tahmin etmek için tuşuna ve ardından, büyük ölçüde aittir. İlk olasılık karşılaştırarak başlayalım – bu iyi ekonomik haberler antitez onun için bu Dolar için iyi bir Dolar kalır güvenli sığınaklar olması demektir. Yatırımcıların Riskli Varlıklara Ek Olarak iki YIL manşetlere hangi yorum daha doğru olur aydınlatabilir sanırım: Dolar Riskli Varlıklara ve Dolar Çöküş İçin Düşük Talep Üzerinde Yükselir. Dolar hala güvenli liman para birimi, piyasa tutuculuğu kaçırmış olduğu diğer bir deyişle, piyasa mantığı yok.

Kesinlikle ABD hisse senetleri yakında (yani gelişmekte olan pazarlarda) yurt dışındaki meslektaşlarının geride olduğunu düşünüyorum “muhalif” analistler ise böyle bir görünüm en iyi azınlık bağlanabilir. (ABD veya başka bir yerde bu konuda) gelen iyi ekonomik haberler risk alma, daha az riskli görülen ve sermaye kaçışı için BİZE yol açacağına dair bir işaret olduğuna çoğunluk, o zaman inanıyor. Risk iştahı azalır o zaman erken Aralık ayında hafif bir ayırımı gördük rağmen Kısacası, “hisse senedi piyasaları ve dolar arasında negatif korelasyon kapatmak için daha çok erken, yani, o hala dolar lehine görünüyor.”

Dolar Fed, 2010 yılında bir noktada para politikası sıkın olacak beklentileri doğrultusunda belirlendiği kavramı ile ilgili olarak, bazı çekiş var gibi görünüyor. Piyasalar Haziran ayına kadar zam Beslenen bir oranı, ankete katılan 15 (9) ekonomist ve çoğunluğun %60 ihtimal Federal Fon oranı bu yıl sonunda daha yüksek olacağını düşünüyorum fiyatlı var. Bu iyimserlik-çiftlik bordrolarının, Konut Satışları, dayanıklı mal siparişleri, İSM arz endeksi, ve daha fazla olmayan güçlü iyileştirmeler gördüm geçen ay, bir ürünüdür. Bu göstergelerden bazıları artık 2006 yılından bu yana en yüksek düzeyinde; “Bu eşlik eden mantık,” gider ve Fed faiz oranlarını artırmak için hızlanalım yardımcı olabilecek ABD ekonomisinin sağlığı hakkında iyi konuşur.

Anlaşmazlık çok yatırımcılar Fed faiz oranları zam ve Dolar için iyi olacak değil. Yatırımcıların oranı zamları hakkında doğru, diğer taraftan olsun, daha az belli olur. Emin olmak için, momentum ekonomisinin durgunluk büyüme vardiya olarak büyüyor. Mevcut veriler, bu konuda kesin olsa da, gelecekte daha az belli olur. Görünürdeki istikrar, hükümetin teşvikler büyük ölçüde analistler vokal bir azınlık savunuyor. Bu sona erdiğinde, o zaman, sonuç ekonomik kriz içinde konut fiyatlarında çift dip ve ikinci bir hareket olabilir.

Sonuç, tabii ki, Fed faiz zamları hızında bir gecikme ve/veya yavaşlama olur. Fed gerçekten de 2010 yılında düşük zam olacak, ama kademeli olarak sadece bazı ekonomistler tahmin. Diğerleri Fed 0 yaklaşık% mevcut seviyeden kriter FFR onun kaldıran 2012 yılına kadar olmayacağını savundular. Bunun yerine, Fed'in ilk olan 1.1 Trilyon yaklaşık $hala oyunda kalır “son iki yıl içinde serbest kalmış bu likidite bazı geri hareket edecektir.” Bu öncelikle enflasyon yola yönelmiş olur, ama Dolar için fazla bir şey yapmaz.

Ne olursa olsun, ima doların kaderi Ben Bernanke elinde olduğu açıktır. Eğer çıkış işlemi başlar ve faiz oranlarını yükseltmek için başlar, dolar bu yıl gerçekleştirmek olur.” Kendileri önde, iyi, 2010 – özellikle ikinci yarı – Dolar için üzgünüm bir yıl almış olabilir, eğer tezgahları ve yatırımcıları kabul edin.

İlginizi Çekebilir: