Forex Esnaf 4 çeşit

Alfa Arayan için yeni bir makalede, ekonomi yazarı Ray Hendon döviz piyasalarında çalışan dört temel stratejilerine bir bakış taşımak ticaret, teknik ticaret, temel ticaret ve arbitraj etti. Bir düşük faiz oranı, para birimi ve daha yüksek getirisi olan bir para birimi satın almak borçlanma içerir taşımak ticaret, (s) ya da satın almak ETF doğrudan perakende bir döviz hesabı kullanarak ticaret ya da yapılabilir. ETF güzergah daha iki olasılık ayrılabilir: belirli bir para birimi satın almak için avantaj yaymak için, ya da bunun yerine taşımak ticaret taklit etmek için bilgisayar modelleri kullanan (semboller: İSO & DBV) iki Etf birini satın almak ETF.

Para tüccarları muhtemelen ikinci ve üçüncü strateji: teknik ticaret ve temel ticaret aşina. Hendon teknik ticaret momentum ticaret "olarak ifade eder ama bu çok basit olur. Teknik bir strateji işe tüccarlar belirli bir döviz çifti kısa vadede nereye gittiğini göstermek için tasarlanmış teknik göstergeler bir dizi yararlanabilir. Genellikle uzun vadeli bir taahhüt içeren temel ticaret, zaman ufkun diğer ucunda. Temel esnaf belirli bir para birimi değerinin altında veya aşırı değerli olup olmadığını belirlemek için ekonomik büyüme, enflasyon, faiz oranları, siyaset bile dahil olan ülkeler/para birimi arasındaki farklılıkları kullanır.

Son olarak, tüccarlar farklı pazarlarda ticaret döviz çiftleri dakika farklılıklar nokta için girişimde arbitraj ticaret olduğunu. Ayrıca 3 para birimi arasındaki döviz kurları ilgili hiç uyumlu değil Üçgen arbitraj imkanı vardır. Böyle esnaf anında belirlemek için karmaşık bilgisayar modelleri ve yukarıdaki üç stratejileri için ortalama perakende tüccar sınırlayan arbitraj fırsatları, kar eden kurumsal yatırımcıların Kalesi haline gelmiş ancak, Hendon kabul ediyor.

İlginizi Çekebilir: