Zaman Euro sıkıntısı

Son üç ay içinde, Euro %10 Doları karşısında diğer para birimlerinin bir avuç karşı daha küçük kenar boşlukları tarafından takdir etmiştir. Son on iki ay içinde bu rakam %20 ' ye yakın. Bu kansız Eurozone GSYİH büyümesine rağmen değil, ciddi mali sorunlar, bir veya daha fazla borç temerrüt artan olasılığı ve cari hesap önyükleme için bir açığı. Kısacası, Euro kısa zaman olabileceğini düşünüyorum.


Euro takdir olduğu için çok küçük gizem. İki kelime: faiz oranları. Geçen hafta (ECB) Avrupa Merkez Bankası gösterge faiz oranını zammı için ilk G4 Merkez Bankası oldu. Ayrıca, ek 100 baz puan daha sonraki on iki ay içinde oranlarını yükseltmek için bekleniyor. İngiltere Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankası ve ABD Federal Rezerv Bankası henüz ilgili parasal genişleme programlarını dinlenmek için de, vadeli işlem piyasaları 2012'in içine avro'ya sağlıklı bir faiz oranı avantajı fiyatlı olması hiç de şaşırtıcı değil.


Oturduğum yerden, ECB faiz artışı temelde mantıksız oldu, ve belki hatta ters. Kabul ediyorum, ECB fiyat istikrarını sağlamak için kuruldu ve görevini de kolaylaştıran istihdam ve GSYİH büyüme ile şarj olan benzerleri, daha incelikli. ECB silahı atladı gibi bu açıdan bakıldığında bile, ancak, görünüyor. AB'de enflasyon dünyanın en düşük arasında orta 2.7% civarındadır. Diğer Merkez Bankaları not yükselen enflasyon almış, ama sadece ECB öncelikli çözmemiz için yeterli zorunda hissediyor. Buna ek olarak, GSYİH büyümesinin AB genelinde önemsiz 3'ü ve hatta Yunanistan, İrlanda ve Portekiz'deki olumsuz. Sanki zammı oranı yeterince kötü değilmiş gibi, her üç ülke zaten stratosferik borçlanma maliyetleri zammı ile uğraşmak, ironik bir şekilde, daha büyük olasılıkla varsayılan yapmak gerekir. Ağaçlar için orman görmek hakkında konuşun!

Eğer söylentiler doğruysa, Portekiz yakında AB'den bir kurtarma kredisi almak için üçüncü ülke olacak. (Kasım gibi yakın bir tarihte, sadece iyi olduğunu Portekiz ısrar etti ve bir kurtarma gerek olmadığını belirtmek gerekir). Ülke kredi notunu çöp statüsüne şimdi yukarıdaki üç çentik vardır. Bugün, Yunanistan bu belirsiz ayrım ödülünü kazanan ilk Avro bölgesi ülkesi oldu ve İrlanda şimdi aynı kaderi acı bir gelişme. Ben ve bir kurtarma olasılığını reddeden tabii ki, İspanya ısrar ediyor. Bu noktada, yine de, herhangi bir güvenilirliği var mı? Yatırımcılar nominal değer hükümetler alma konusunda biraz daha alaycı hale gelmiştir (varsayılan olasılığının bir göstergesi olarak hizmet veren) yükselen kredi temerrüt takas oranları, sanırım.

Önceki mesajlarda Avro bölgesi mali sorunlarının ele aldım, ve ben onları burada durmak istemiyorum. Şimdilik, sadece kendi sorunlarını iç içe ölçüde bir dipnot eklemek istiyorum. Almanya ve AB ' nin (gibi) Fransa'da bankalar herhangi bir varsayılan Avro bölgesi genelinde banka iflasları şeklinde çarpmak demektir DOMUZ borç, büyük bilanço maruz kalma var. (ABD'nin maruz kalma GSYİH küçük, göreceli olduğunu aşağıdaki grafikten görebilirsiniz).

Bütün bunlar zaten avro'ya fiyatlı olan bazı analistler ısrar ediyorlar. Citigroup, " Dedi, “piyasa zaten indirimli olan artçı eylemleri gibi bu ülke kredi notunu] birçok düşürdü tedavi ediyor.” Şahsen, döviz pazar giderek kaçınılmaz görünen varsayılan olasılığı ile uğraşmak için samimi bir çaba olduğunu düşünmüyorum. Aslında S&P ABD AAA notunu bir uyarı yayınladı, tüccarlar Euro, 2011 yılında en kötü gün içi düşüş vererek yanıt verdi.

Kes herhangi bir şekilde, Euro'nun aşırı değerli olduğunu düşünüyorum. ECB ne olursa olsun, piyasa faiz oranları pek tutulan Avroya kadar parası vermek istemiyorum. Eğer oranı farkı %1-2 için kesinlikle garanti değil önümüzdeki yıl (Jean olarak genişler bile etti Claude Trichet kendini!) bu gerçekten varsayılan ya da diğer risk olay olasılığını telafi etmek için yeterli değil. Uzun ya da kısa risk olmak istediğiniz ne olursa olsun, şu anda Euro tutan elde edilecek kadar değil.

İlginizi Çekebilir: