Gelgit Aussie için Dönüyor.

“Avustralya son yıllarda bir patlama girmek üzere...Avustralya Doları oldu yere geri dönmek mümkün değildir, ve üretim önemi ekonomi küçülecek, belki de daha hızlı olmaktadır.” Avustralya bu, Martin Parkinson göre, Hazine Bakanı. 30 yıl sonra, Bay Parkinson prognoz doğru olması için sonda olsa da, artık süresi 3 ay için geçerli olduğundan emin değilim. İşte bu yüzden:

İlk olarak, Avustralya'da gerçekleşen sözde ekonomik patlama tamamen yüksek emtia fiyatları ve artan üretim ve ihracat ile tahrik ediliyor. Nisan ayı sonunda pik yana, emtia fiyatlarının çok fazla düşmüş. AUD/USD ve emtia fiyatları arasında sıkı bir ilişki var olmaya devam yukarıdaki grafikte görebilirsiniz. Emtia fiyatlarının son iki ayda düşmüş gibi çok Avustralya Doları vardır.


Buna ek olarak, talep muhtemelen uzun vadede güçlü kalmaya devam ederken, çok kısa vadede gevşetin, sanayileşmiş dünya genelinde azalan ekonomik büyüme nedeniyle olabilir. Çin mal ihracat için Avustralya'nın en büyük pazarı – (hammadde talebinin gerektiren) yeni sabit varlık yatırım geçici olarak yakın gelecekte zirve yapacak ve en azından %10 oranında GSYİH büyümesi dağılır olabileceğini de düşünün.

Son olarak, madencilik sektörü, doğrudan yüksek emtia fiyatlarının sınırlı bir oranda sadece Avustralya GSYİH alt satırında katkıda bulunmak anlamına gelir Avustralya ekonomisinin yalnızca %8'i hesapları. Bu kavramı ikinci çeyrekte %1.2 ekonomik daralma GSYİH son üç çeyrek boyunca temelde düz olduğunu – 20 yıl içinde en büyük düşüş ve gerçeği ile takviye edilmiştir. Birçok olmayan ekonomik göstergeler sarkma olan madencilik ve şirket iflasları sayısı 2010 yılında %10 fazla olur. Sonunda, daha sonra, Avustralya'nın servet gelgit daha az mal ve diğer sektörler bağlıdır.


Bay Parkinson iyimser tahminler de kısa vadede para politikasını beklenenden daha gevşek bir zarar olabilir. Avustralya Merkez Bankası en son Kasım 2010'da gösterge faiz oranını kaldırdı ve tekrar ekonomik büyüme ve orantılı olarak ılımlı ılımlı enflasyon nedeniyle birkaç ay daha zam olabilir. Cazip faiz oranı diferansiyel Aussie yükselişi kuşanmış olan spekülatif faaliyetin bazı sürüş olabilir göz önüne alındığında, bu diferansiyel bir düşüş aynı şekilde aşağı doğru itmek.

Avustralya Doları carry tüccarlar için popüler uzun bir para birimi, ABD Doları kısa devre tarafından finanse kalır ve daha az bir ölçüde, Japon Yeni anekdot raporlara göre çünkü. Bu esnaf taşımak çok ağır kaldıraçlı olduğunu göz önünde bulundurursak, AUD/USD kısa bir sıkmak ve hızlı bir düşüş tetiklemek için hiç de zor olmaz. Bu olayın kanıtı için daha fazla Aussie %10-15 sadece üç hafta içinde düştüğünde Mayıs 2010, daha bakması gerekir.


Sonuçta, bir yorumcu geçenlerde belirttiği gibi, 2008 yılından bu yana, Avustralya dolarının %70 artış daha iyi (ayrıca emtia fiyatlarındaki artış katalize eden) ABD Doları zayıflık olarak görülebilir. Doların belli bir istikrar, sonra da, para biriminin altında dışarı biraz hava girsin diye.

İlginizi Çekebilir: