Avustralya Doları Yükselirken, hisse Senetleri ile Yakından İlişkili Kalır

Son altı ay içinde Avustralya Doları performansını Şubat ayı sonundan bu Yana inanılmaz: “kısa bir şey olmuştur, Avustralya Doları %29 ABD para birimi karşısında yükseldi,” ve hala etkileyici 18% Aussie hala serbest düşüş olduğunda ise Ocak sarfınazar varsa, vardır.

Geç gerçek para piyasalarındaki eğilim olduğu gibi, döviz yükselişinin temel bir gelişme açıklanamaz. Ekonomik resim (üzerinde olumlu bir spin koyarak) nüanslı olmaya devam ediyor ve kurtarma kesin kanıtı henüz doğmadı. Bir analist, “gerçekten derin oldukça denemek ve Avustralya gelince biraz ironik ilgisi olabilecek bilgiler herhangi bir Pasajı almak trol ediyoruz” dedi.

Sonuç olarak, temel analistler, [Avustralya faiz artışına herhangi bir Rezerv Bankası] zamanlama konusunda “daha net bir resim için beklemek zorunda kalmıştır.” Bu cephede, yatırımcılar RBA erken oranlarını yükselterek bir tehlike olduğu sinyalini verdi gibi “yakın zamanda oranında zam beklentilerini yükseltmekte aşağı, vardır.” Vadeli fiyatlar düşük akım seviyeleri sadece 37 baz puan artarak 2010, şimdi 161 baz puan 12 ay önce artacak beklentisini yansıtıyor.

Bu ekonomik belirsizlik, yatırımcıların dikkatlerini başka yere çevirdi. “Nomura Baş Ekonomisti Stephen Roberts para birimi temel sürücüler hakkında herhangi bir ipucu yokluğunda söyledi, döviz piyasalarında neredeyse tüm ipuçları hisse senedi alınıyor.” Bazı analistler, ABD hisse senedi piyasası ile yakın bir ilişki oturtulması var: “Avustralya Doları ve özellikle ABD hisse senedi piyasası arasındaki ilişki son birkaç hafta içinde çok daha güçlü, %95 gibi yüksek bir korelasyon gösteren analizimiz var.”

Diğer analistler için, ilişki Çin Borsası ile. Avustralya ekonomik iyileşme ve Çin'de devam eden büyüme ve Avustralya emtia birlikte alışverişlerde büyük ölçüde muhtemel olduğundan bu ilişki mantıklı daha mantıklı. “Döviz piyasalarında son zamanlarda,” özetlenmiş bir analist, Aussie üzerinde çok büyük bir etkisi olan Şanghay hisse senedi piyasası, izliyor olacak. Aynı YIL için bir muhabir açıkça daha fazla, “Geç Avustralya Doları yükseltti başlıklı bir makalede, Yakından Çin hisse Senetleri Bağlı olarak büyü bile denedim.”

Ne yazık ki, (Çince) hisse senetleri ile ilişki iki yönlü çalışır. Ne zaman Çin borsa tankları genellikle anlaşılmaz nedenlerle – son üç haftadır olduğu gibi, Avustralya Doları şu takımdan. Başka bir analist daha açık sözlüdür: “odaklı para birimi Avustralya Doları ve diğer risk için hikaye ve büyüme payı pazarlarına benzer. Büyük bir çalışma vardı ve muhtemelen bir geri çekilme biraz kaynaklanmaktadır.”

İlginizi Çekebilir: