Sabit bir döviz kuru erdemleri

Sabit döviz kurları savundu zaman yeni bir makalede, eski başkan yardımcısı adayı Jack Kemp ekonomik mantık meydan okudu. (Döviz kurları) fiyatlar para arzı kontrol eden hükümetler tarafından belirlenmiş döviz piyasaları doğası gereği kusurlu, bu argüman dönüm noktası oldu. Ulusal hükümetlerin para arzını tekeline, ve böylece döviz kuru kendi işlemek mümkün olduğunu savunuyor. Bir ülkenin para arzı değişiklikleri bile yapay olarak yerinde tutulur, çünkü sabit döviz kuru rejimleri, diğer taraftan, hükümet manipülasyon geçirmez. Bu yüzden dolar bir mal gibi alınıp satılan bazı form Altın standart diriltmek ABD, tavsiye edecek kadar ileri gidiyor.

Bay Kemp'in batıl muhakeme için iki yanıt vardır. Birincisi, piyasalar gayet verimli olabilir, para piyasaları beklendiği kadar yakın gelir. Para arzı unarguably bir ülkenin döviz kuru önemli bir faktör olduğunu, ancak birçok faktör biridir. Ticaret para zaman kurumları ve bankalar enflasyon, faiz oranları ve genel siyasi şartlar göz önünde bulundurun. Bu nedenle bir ülkenin para biriminin fiyatı, o ülkenin para hissediyorum yabancı yatırımcılar değer ne yakın mükemmel bir gösterge olmalı.

İkinci olarak, Bay Kemp tüm merkez bankaları açmazı anlamak için başarısız. Merkez Bankası döviz kontrol etmeye çalıştığında, bağımsız bir para politikası yürütmek için yeteneğini kaybeder. Merkez Bankası her üç faiz oranları, enflasyon, ya da onun Kur - asla kontrol edemez. Bu nedenle, Çin sabit Kur tutar çünkü, Yuan arzı kontrol edemediğini ve aynı zamanda enflasyon ve uzun vadeli faiz oranlarını kontrol edemiyor.

Tam makaleyi okuyun: Sahte Döviz Sinyalleri

İlginizi Çekebilir: