Euro Özgeçmiş Kısa Bir Aradan Sonra Düşüş

EUR/USD bir yıllık grafiğe genel bir düşüş eğilimi, dik “çömezler ile sıçramalı gösteriyor.” Birkaç ayda bir ya da öylesine, tüccarlar geçici olarak gevşek Euro bearishness zihniyet kendi jarred ve ortak para teklif için bir bahane bulmak gibi görünüyor. Her zaman, Euro birkaç hafta sonra düşüş seyrine devam eder.

Euronun son işlem faaliyetleri tamamen bu kalıba uyuyor. Mart ayında global borsa ralli Euro bir artış eşlik etti. Hisse senetleri, emtia ve diğer para bile yükselmeye devam ederken, ancak, Euro birkaç hafta sonra zirve yaptı ve 1.30 $işareti etrafında süpürdü beri vardır. Bir döviz Stratejisti özetlenebilir: “euro-dolar döviz kuru ve S&P Endeksi arasındaki ilişkinin Bir arıza döviz çifti ‘ risk, euro hızı detayları hakkında biraz daha az bir ticaret haline gelmiştir gösterir.’ ”

Diğer bir deyişle, riskten kaçınma düşüş Euro kapsayacak şekilde genişletildi değil. AB ekonomik göstergeleri geçen ay döndükten beri bu biraz şaşırtıcıdır. Hükümetin teşvik paketleri tüketici güveninin sonra perakende satış en az 11 Ay, Nisan ayında azaldı “-Alman IFO Endeksi gösterdi “sık sık yılın en düşük,” bir 26 ulaşıldı.” Diğer taraftan, ekonomik büyüme ile daha fazla ilişkili olan AB borç verme faaliyeti, düşüş devam ediyor. “Avrupa Merkez Bankası Çarşamba döviz alan bankalar, Mart ayında her iki şirket ve hanelere kredi kestiler gösteren rakamlar yayımladı.”

Bu bankacılık sektörü 2007, gayri safi yurtiçi hasıla 145'e ulaştı özel sektör için bekleyen banka kredilerinin hisse senedi sonunda ekonomi.. “nispeten önemli bir bileşeni temsil ettiği AB için büyük bir sorun, ABD'de yüzde 63 karşılaştırılır.” Bu bankacılık krizinin en şiddetli korumak gazete manşetleri yalanladılar edilir. Nominal olarak, bu doğru olabilir, ama göreli olarak, AB çok daha kötü durumda. Döviz kurları göreceli olduğu göz önüne alınırsa, bu olgu dikkate değer.

ECB duruma yardım etmek için elinden geleni yapıyor, ancak pek çok analist ve Bankanın kendi üyeleri bazı kritik kalır bile. Bir analist, “ECB tutumu belirsizlik [Euro yardım değil,” teklif etti. Avrupa Merkez Bankası'nın bir sonraki toplantısı ekonomistler gösterge faiz oranı %1'e düşürülecek tahmin 7 Mayıs planlanıyor. Bu bazı yatırımcılar, ancak tatmin edecektir. Almanya'nın hazır giyim örgütün Başkanı, örneğin, .25%için fiyatlarını düşürmek ECB çağırdı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean Claude Trichet işaret ettiği gibi, daha düşük fiyatlar otomatik olarak özellikle yüzde 0,25 mevduat tesisimiz çok düşük oranı Nedeniyle ekonomiyi canlandırmak: “olmaz, politika faiz oranlarında bu fark, para piyasası oranları eşdeğer farklılıklar anlamına gelmez.” Aslında, para piyasası oranları büyük ölçüde AB ve ABD arasında yakınlaşan, Kısacası sapma rağmen vadeli fiyatlar, Trichet vindicating var.

Daha önemli, o zaman ECB parasal olmayan girişimler. Yine Trichet alıntı, “ortaya çıkan piyasa fiyatları ve diğer ekonomik değişkenlerin dikkate almadan politika faiz oranlarının sadece düzeyleri karşılaştırıldığında çok daha geniş bir tuval bir parçası sadece bakıyor.” Ekonomist son kredi krizi için çeşitli Merkez Bankalarının tepkileri mükemmel bir karşılaştırma yayınladı. Bazı yeni önem onların kucakladı varken, diğer Merkez Bankaları spot ürktü, kendi yetki enflasyon hedeflemesi sınırlı olduğunu ısrar var. Şimdiye kadar kenarda iyi ya da kötü durdu gibi ECB muhtemelen bu kategoriye girer, rakipleri matbaa makineleri açık ve likidite ile ilgili kredi piyasalarını sular var gibi. Ekonomist [grafik izniyle].

Bu yakında değişecek ve “Jacques de Larosière, Fransa'nın hem Bankası ve IMF eski Başkanı başkanlığındaki Bir Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası Başkanı yeni bir Avrupa Sistemik Risk Konseyi üyesi merkez bankaları ve kendi amirleri oluşan tavsiye etti.” Tüm yatırımcılar ECB başarıyla geleneği bozmaya ikna değildir. “RBS Menkul Kıymetler Kuzey Amerika uluslararası döviz strateji Alan Ruskin, baş...yatırımcılar upticks üzerinde ‘ECB terk eder’ para ortodoksluk ‘euro satmak önerir ve büyümeyi teşvik etmek için geleneksel olmayan yöntemler kullanır.”

İlginizi Çekebilir: