Kur Savaşları: Herkes Lütfen Sızlanmayı Keser!

Geçen gün (“ABD'NİN Yeni Mali bir Dünya Savaşı Başlattı Neden — ve Dünyanın geri kalanına karşılık“ Nasıl), devam eden döviz savaşları suçu olduğunu iddia eder, Michael Hudson tarafından kışkırtıcı bir parça okudum. Aşağıda, kapa çeneni ve şikayet durması gerekir (ve herkes) o yüzden hem doğru hem de yanlış ve neden açıklayacağım.

Ayrıca dünyanın askeri kabadayı ABD, dünyanın tek hegemonik gücü olarak, iddia neredeyse klişe haline gelmiştir. Hudson bir adım daha ileri finansal savaş yürütmek “için bir temel olarak Doların kullanarak BİZİ suçlayarak bu argüman alır.” Temelde, ABD Federal Rezerv Bankası'nın parasal Genişleme ve ilgili parasal genişleme programları para birimi olan kredi ve yatırımlar şeklinde yükselen piyasa ülkelerine ihraç edilmektedir çoğunluğu büyük miktarda oluşturun. Bu para birimleri üzerinde yukarı doğru baskı yapar ve yerli ihracatçılar pahasına yabancı spekülatörler ödülleri.

Yeni basılmış para çoğunluğu gerçekten de en iyi döner ve takdir yalanlar için en büyük potansiyel, gelişmekte olan pazarlar kaymıştır Hudson haklı. Sadece ABD'de mevcut ekonomik ve yatırım iklimi gelişmekte olan piyasalardaki kadar güçlü değildir. (SO) programı hareket hızı (ilk) Nicel çok başarılı olduğunu ve Fed'in ikinci tur önerdi neden aslında bu. Yatırımcıların ekonomik büyümenin yatırım (yok) bir tavuk bir parça ve yumurta muamma, ya da olsa ekonomik büyümenin mı?herhangi bir ek parasal genişleme de öncelikle gelişmekte olan piyasalarda hissettim, oldukça az olacağından, mevcut sermaye akışı eğilimleri gösteriyor. BİZE para arzı uzun vadede ABD ekonomisinin daha yavaş veya aynı hızda bile genişledi bahsetmiyorum.

Etkisiz olmakla SO hakkında nokta-kabul ederken, Hudson tamamen gelişmekte olan pazarlarda yatırım yapılması için güçlü bir durum yok sayıyor. Gayriciddi olarak tüm bu yatırım için çıkarma değil, üretken “olarak adlandırıyor,” yatırımcılar içgüdüsel olarak sanayileşmiş piyasalarda gelişmekte olan piyasalar tercih etmeye başladı neden düşünmek için rahatsız olmadan. Dediğim gibi, gelişmekte olan piyasa ekonomileri, bireysel ve kolektif olarak daha sağlam, daha hızlı büyüme ve sanayileşmiş meslektaşlarına göre daha düşük borç ile. Böyle bir yatırım yırtıcı arıyorum arkasındaki güçlerin bir anlayış eksikliği gösterir.

Hudson da gelişmekte olan piyasalar bu sistem rol almaktadır. Spekülatif sermaye gelişmekte olan pazarlara zaten mali piyasalarında varlıklar ve para hala değerinin altında olduğunu göstermektedir yapan olabilir bu yer ve varlık kabarcıklar almıştır 30% döviz takdir rağmen dökmeye devam ediyor aslında. O (mali kriz aksi ispat), ama yine de oldukça çok para var bu spekülatörler inanıyoruz piyasalar mükemmel olduğunu söylemek değil. Masanın diğer tarafında, (ve Euro ve Pound ve Yen) Dolara yükselen piyasa döviz olanlar mutlaka teklif edilir, döviz kurunu kabul etmek. Tüm taraflar için kabul edilebilir olduğundan başka bir deyişle, döviz kuru makul.

Bu sistem haksız ekonomiler büyümeyi ihracat sektöründeki bağımlı olan gelişmekte olan ülkelerde, cezalandıran iddia edebilirsiniz. Bu gerçekten ispatlıyor ki, bu ekonomilerin aslında mal üretim ve ihracat olması için ne olursa olsun üretim ve ihracat karşılaştırmalı üstünlüğe sahip olmasıdır. Eğer düşük maliyetleri ve gevşek yasalar daha fazla teklif ederlerse, o zaman ihracat sektörlerinin döviz takdir rağmen gelişecektir. Almanya ve Japonya bak: iki ekonomi yakınlarındaki onlarca yıl boyunca sürekli ticaret fazlaları yükselen Euro ve Yen rağmen kaydettik.

Herkes (kısa vadeli) döviz piyasalarında temel yanlış hizalamalar faydaları sorundur. Döviz kurları nelerin tüccarlar satın alma gücü paritesi alay etmek gibi, ama uzun vadede bu. Vergileri başka bir ekonomi ayırt eden, yasalar ve diğer özelliklerine göre, kalkınmanın benzer aşamasında ülkelerde fiyatlar uzun vadede yakınsama gerekir. Bu büyük ölçüde böyle olduğunu Ekonomist Big Mac Endeksi görebilirsin. Gelişmekte olan piyasa ekonomileri geliştikçe, fiyatlar yavaş yavaş (diğer para birimlerine karşı ölçülen zaman), hem de kesinlikle (enflasyon nedeniyle) nispeten yükselecek.


Sonuçta, (hangi döviz piyasaları ve döviz kurları yalnızca bir kısmını temsil eden, küresel ekonominin her zaman denge içinde çalışır. ABD Doları zula Binası ve ABD Hazine Tahvillerine tutarak RMB takdir önlemek için girişleri sterilize Çin'den gelen malların ithalat ABD. Tabii ki, her şey, Çin'in RMB takdir VE ABD hükümetinin bütçe açıkları çalışan durdu, ama iki taraf da böyle bir değişiklik yapmak istiyor izin verse daha kolay olurdu. Gerçekte, ikisi muhtemelen aynı anda gerçekleşir: Çin giderek daha pahalı ve daha az lezzetli Ulusal Borç için her yıl eklemek için 1 Trilyon dolar olacak olan ABD faiz oranlarının artmasına neden olacak RMB yükselişi,,, izin verir ve aynı zamanda ABD'de üretmek için daha çekici hale getirecek.

O zamana kadar, peçete çizimleri ile her ülke ve hack ekonomistler, politikacılar adaletsizlik ve yaklaşan ekonomik doom mızmızlanmaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir: