Kore Para Birimi Savaşa Rağmen Yükseliyor Kazandı

Kore Bankası, yaşanan küresel para savaşında büyük katılımcılardan biri olduğunu, 1 Milyar günde $ödül Kazandı adına müdahale! Bu arada, Kore wonu %5 geçen ay, ve %10 son üç ayda, Asya'daki en yüksek artışa işaret etmektedir. Ne çıkarın!

Öncelikle, ne Won yükselişinin arkasında ne var? Bir kelime, her şeyi. Şu anda işler pek Kore Won için daha iyi olamazdı. Ekonomi büyüyor. Cari hesap / ticaret fazlası tahminleri aşmak için bir düzenleyicidir. Merkez Bankası 2.25% için bir kez gösterge faiz oranını gezmiş ve muhtemelen yine bu ay zam alacak. Ayrıca. Kore borçluluk artıyor olsa da, “99 129 ülke arasında ülkenin bilanço dünyadaki ülkelerin çoğundan daha sağlıklı olduğu anlamına gelir gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH), kamu borç oranları arasında yer alıyor.” Başka bir analist ekledi, “borçlu ülkeler, daha yüksek kredi puanları faydalanacak olması düşünülen ülkeler hakkında endişe bol olduğu bu dönemde.”

Kore borsa (%13 Bu kulak ve %50 geçen yıl) artış olsa da, hala %25 2007 zirveye altında kalır ve diğer Asya ülkeleri aşağıda değerlemeler gelenek olduğunu. Yabancı yatırımcıları Kore hisselerinde net alıcı olmuştur bu hiç de şaşırtıcı değil: “Yabancılar her gün yıllık miktar için dört hafta ve net alımları için 13 milyar dolar sattılar daha Kore hisselerini satın almış.” Ben para birimi takdir ve faiz oranları yükseliyor yatırımcıların zarar vermez; şu anda, gerçekten Kore yatırım çok olumsuz değil.


Bu arada, (Federal Rezerv Bankası) ABD parasal genişleme politikasını bir genişleme düşündüğünü ve diğer Merkez Bankaları davayı takip edebilir. Riskten kaçınma (şimdi solma) paradigma altında, sanayileşmiş dünyada ekonomik gerileme endişeleri bir satış tarafından gelişmekte olan piyasalar ve güvenli yerlere sermaye kaçışı kapalı birlikte olurdu. Won ve diğer gelişmekte olan piyasa para birimlerinde başak kanıtladığı gibi, bu artık bir durumdur.

(BOK) Kore Bankası girin. Güney Kore ekonomisini olumsuz yönde yükselen bir para birimi: “tarafından yüzde 0.05 ve 0.07 yüzde her tarafından ABD doları, ülkenin ihracat ve gayri safi milli hasıla azalır karşı kazandığı her bir yüzde kazanmak İçin etkilenebilir olan ihracatı, bağımlı olduğu herkes tarafından biliniyor.” Ayrıca, Güney Kore doğrudan KRW-Japon Yeni döviz kuru Kore Merkez Bankası için önemli olduğu anlamına gelir Japonya ile yarışıyor. Tabii ki, her iki para birimi benzer bir klip de takdir edilmişti. Japonya Merkez Bankası müdahale etti bir kere, ancak, BOK, kendi çabaları iki katına başka şansım bu oldu.

Kore Merkez Bankası yapabilir sadece daha memnun gibi görünüyor. Müdahale ucuz değil, ve döviz rezervleri 290 Milyar $artış gösterdi beri. Ayrıca çok etkili değildir, ve Kore wonu yükselmeye devam etti. Son olarak, döviz müdahalesi yükselen fiyatlar içeren BOK çabalarını baltalıyor. Faiz oranlarını yükselterek ve para birimi tutmaya çalışarak, enflasyonu körükleyecek riskler. Dahası, Güney Kore, aslında hangi para birimi müdahale önemli bir tartışma konusu olması bekleniyor bu hafta G20 zirvesine ev sahipliği yapıyor. Garip olsa da, en azından, eğer Kore'nin kendi para müdahale açıldı olsaydı.

Böylece, Kore wonu artmaya devam etmesi mukadder gibi görünüyor. Bu da 2007 zirveye altında ve daha da değer kazanması için kapsam vardır. BOK yükselişi durdurma token girişimleri yapmaya devam edecektir, ama bu noktada, mücadele karşı olan güçler – boğa yatırımcılar ve diğer Merkez Bankaları – çok büyük.

İlginizi Çekebilir: