Kanada Doları Diğer Emtia Para birimleri daha iyi Performans için Aday

(Yeni Zelanda Doları ve Avustralya Doları kapsayan, sırasıyla Pazartesi ve Salı günü mesajları aynı şekilde, başka bir emtia para birimi olan Kanada Doları bakmak bugünün post kullanmak istiyorum. Loonie, ortaya çıktı, aynı zamanda risk iştahı ve emtia fiyatlarındaki birlikte boom kurtarma yararlandı; ABD doları karşısında %7 oranında sadece geçen ay takdir, bir on yolda ayın en yüksek seviyesine sahiptir. Bir iyimser analist “tüm yol bu gün (kötü hava ve turizme etkisi yanında) olacak hemen hemen her şey, en son yaklaşık bir yıl önce ziyaret ettiği parite için bir dönüş – ile – o kadar zorlama görünmüyor,” chimes.


Avustralya ve Yeni Zelanda gibi, Kanada'nın ekonomik kaderini yakından emtia fiyatlarındaki bağlıdır. Sadece, petrol ve diğer doğal kaynaklar, geçen yılki rekor daha yakın inçlik gibi, Loonie orantılı olarak kendine geldi. “Hammadde Kanada'nın ihracat gelirinin %50'sinden fazlasını oluşturmaktadır. Ham ülkenin en büyük ihracat.” Tabii ki, bu ilişki iki yönlüdür. Küresel ekonomik iyileşme durdurduklarını dair herhangi bir belirti ve emtia fiyatlarının büyük olasılıkla takla, aynı şekilde aşağı emtia para getirecek.

Avustralya Doları ve Yeni Zelanda Doları aksine, Loonie hiç carry trade para birimi olarak çok itiraz yapıldı. Kendi zirvesinde bile, Kanada faiz oranları vasat, verim açısından. Cari oran .25 anca%, Yeni Zelanda %2.5 ve Avustralya'da %3 ile karşılaştırıldığında. Ayrıca, Avustralya sıkma sonbahar kısa sürede başlayacak olsa da, “Kanada Merkez Bankası mümkün olan en düşük seviyede 2010 baharına kadar ana politika oranını tutmak için kararlı,” dünkü toplantıda hızı düşük tutmak için oylama sonra. Bu ilgiyi fark Aussie geç Loonie aştığı ve neden açıklayabilir.

Avustralya Kanada ekonomik varlığına yakından ana ticaret ortağı ABD ile uyumlu ise Asya ekonomik bölgesinin bir parçası olarak kabul edilir para birimi’ son sapma için diğer bir önemli fark – ve olası açıklaması vardır. Çin, tek başına, durgunluk Avustralya kaldırmaya yardımcı oluyor. ABD, bu arada, hala kendi ayakları bulmak için mücadele ediyor. Dolayısıyla, Kanada, Avustralya GSYİH GSYİH mütevazı 0.5% düşüş olsa da %2.3 ile 2009 yılında sözleşme öngörülmektedir. Bir analist, “işler kötü olduğunda ekonomisini Asya büyüme tarafından yönetilir çünkü, Avustralya Doları Kanada daha satmak için daha olasıdır,” diyor.

İleriye dönük olarak, bu bölgesel farklılaşma aslında etkileyici bir 3 %2010 yılında büyümeye beklentisi olan Kanada avantajı, Avustralya'da %1 büyüme göre işe yarayabilir. ABD’ bir kurtarma için çok daha yakından bağlantılı olduğundan, Yatırımcıların fiyat kabarcıklar Asya büyüme yavaş olabilir...‘Kanada Doları geride bıraktığını gerekir Çin tarafından girişim varlık yaratmak olabilir endişe banka kredilerinde saltanatı, çünkü göreli mal bir oyun’ olarak Kanada'nın karşı Avustralya Doları satmak gerektiğini ““buna göre, bir analist danışmanlık

İlginizi Çekebilir: