Japonya Yen zayıflatmak için tehdit ediyor

Japonya son zamanlarda %30, dolar karşısında değer kazandı, 3 yıl boyunca olan Yen adına müdahale etmekle tehdit etti. Müdahale nedeni Japon ihracattaki düşüş, gerçek ekonomik büyüme elde Japon ekonomisi engelliyor olabilir güçlü bir Yen, kısmen kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, Japonya'da ise Yen'in dolar karşısında takdir etmeye devam ederse, müdahale etmekle tehdit etti.

Duyuru neredeyse tam bir yıl sona erdi müdahale Japonya'nın son maçın ardından yapıldı. 2004 yılının ilk aylarında, Japonya Merkez Bankası USD büyük bloklar satın güçlendirilmesi gelen Yen önlemek için. Tabii, Yen stabilize. O zamandan beri ancak, Yen tırmanış yeniden başladı ve Japonya satın aldıkları USD değeri oransal olarak azalmıştır. Aslında, Japonya müdahalesi sonucu kaybolan 100 Milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Japonya aslında tehditlere teslim etmek niyetinde olmadan araba Yen, için için duyuru yaptı bazı analistler inanıyorum. Times raporları Çevrimiçi:

Yorum Japonya tarafından ilk dolar varlıklarının büyük alış devreye girmiş önce pazarlara taşımak için müdahale tehdidini kullanarak kullanılan bir stratejinin bir parçası olduğunu para analistler söyledi. Bu deyimi daha önce önceden aynı dili müdahale konuşmalar, Japonya ise döviz kurlarının ekonomik temelleri yansıtmıyor eğer “içinde” adım olacak ünlü çizgi de dahil olmak üzere, gözlemcilerin de işaret etti.

İlginizi Çekebilir: