Kanada için çeşitli Tahminler 2011 yılında Dolar

(“Loonie”) Kanada Doları oldukça güçlü 2010 kaydedildi. % 5,5 ABD Doları karşısında değer kazanmış, 2009 yılında %16 kazanmak için güzel bir zamandı. Ayrıca, yükselişi çok az dalgalanma ile oluştu (CAD/USD $0.99 – $1.67 dar bir aralıkta dalgalanıyor. Bu toplam, büyük rakiplerine karşı yedi “Gül” ve “son bir yıl içinde geliştirilen 10 ülkenin para birimi, Bloomberg Korelasyon ölçüsü 4.4 oranında kazandı Ağırlıklı Döviz Endeksi gösterdi.” 2011 yılında, parite yan eğilimi doğru olur konusunda analistler farklı olsa da, ABD doları karşısında 1'e yakın:1 ticaret devam etmesi bekleniyor.

Şu anda, Loonie sürüş birkaç önemli temel eğilimleri vardır. Bu YIL saklanmış olarak, birinci faktör, 2011 yılında duyarlı Kanada Doları riske kaderi büyük ölçüde küresel piyasa dalgalanmaları sürüş sorunları tarafından belirlenecek yatırımcı risk toleransı vardır. Nedeniyle başta AB borç krizi için risk iştah dramatik alıyoruz veriyoruz yaşamaya devam ediyor. Yatırımcılar, ABD Doları ve diğer güvenli liman paraları lehine Loonie, bugünlerde meyleder gerekir hoşlanmıyorsunuz geleneksel bilgelik dayanarak, bir risk. Ancak, Loonie gerçek performansını izlemek, küresel mali istikrarsızlık kaygıları pek etkilemiş olduğunu görebilirsiniz. Böylece, boğa “bazı Kanada Doları toplayarak, döviz rezervlerinde çeşitlendirmeye yatırımcılar iten bir güç olarak bu belirsizlik bakın.”

Faktörler ikinci set makroekonomik vardır. Biraz yılın ikinci yarısında yavaşlama olsa da, Kanada ekonomisi yine 2011 yılında da devam etmesi beklenen sağlam bir performans sergiledi. Goldman Sachs, örneğin, “şimdi iç talep iyileştirilmesi ortasında hem de üçüncü ve dördüncü çeyrekte yüzde büyüme yüzde 3.3 bu yılın ikinci çeyreğinde hızlanan ve 3.5 görür.” Ancak, 2010 yılında büyüme sürdü doğal kaynakları ile güçlü performans ve Kanada ihracat gücü de ticaret fazlası malların fiyatlarında bir itidal ve pahalı Kanadalı bir Dolar daraltır gibi bir joker olarak 2011 yılında yorumlanabilir.

Son olarak, Loonie yatırımcıları sürüş olduğunu “değeri para” için devam eden arama yoktur. Bill Gross, dünyanın en büyük tahvil Fonu yöneticisi göre, “ileri değerini tutan biraz para almak için...olacak kritik bir stratejidir...iyi mali bilançolar ile ülkelerin üç örnek olarak Meksika, Brezilya ve Kanada öneririm.” Ben Kanada Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltmek için ilk G7 Merkez Bankası oldu ve gösterge faiz oranını olumlu ABD Doları, Yen, vb ile karşılaştırır zarar vermez. Ayrıca, ek 50 baz puan, 2011 yılında zam oranları, üçüncü çeyrekte başından tahmin edilmektedir. Diğer taraftan, hala düşük ticaret yapmak yaşanabilir olması için yeterince yüksek önce birkaç yıl olacak. Yatırımcılar verim için sonuçta Kanada'ya fon kayması için başka nedenler bulmak zorunda kalacak aç anlamına gelir ayrıca, uzun vadeli faiz oranları şu anda ABD'de daha yüksektir.

Kanada 2011 yılında Dolar için tahminler son derece çeşitlidir. Herhangi bir beklenmedik gelişmeler dışında, Loonie ABD Doları ile parite yakın bir yıl geçirecek olan herhangi bir uzlaşma olursa, olur. Loonie sonuçta eğilimleri hangi yönde olursa olsun, muhtemelen şimdiki seviyeleri kaldırılır olmayacak birkaç analistler büyük (olumsuz) bir hareket bekliyoruz, ama çoğunluk bekliyor. “32 tahminleri Bloomberg bileşik loonie harcama paritesi yılın en fazla, sonra biraz dördüncü çeyreğinde daldırma.” Benzer YIL bir anket tüm yıl boyunca 1 medyan tahmini:1 gösterir.

Bazı analistler, para biriminin daha fazla hareket ABD Doları dışında para birimleri karşısında (yani) geçiyor bekliyoruz. Kanada Doları genel forex işlem hacmi bu kadar küçük bir bölümünü oluşturuyor göz önüne alındığında, ancak, CAD çapraz kurları tamamen USD ve üçgen arbitraj kuralı kendi ipuçlarını alacağını daha olası görünüyor. (Örneğin, Dolar Loonie karşı yükselirse ama Aussie karşı 2011 düşer, Loonie ille de Aussie karşı düşme, temelleri böyle bir film dikte ne olursa olsun olacaktır).

Şahsen çoğunluğu ile aynı fikirdeyim. Loonie satın almak için çok iyi nedenleri vardır, ama bunların çoğu zaten son iki yıldır Loonie sabit tırmanış sırasında fiyatlı idi. ABD ekonomisinin daha da yükselen Loonie önleyecek iki ucu keskin bir kılıç temsil ettiğini ileri giderek, sanırım. Kanada ekonomisi Kısacası, ABD ekonomisi yavaşlıyor, bu yüzden olacak. Eğer ABD ekonomik kurtarma toplar momentum ancak, Kuzey muadili yerine ABD Doları satın almak için iyi bir sebep olacaktır.

İlginizi Çekebilir: