Avrupa bir Çinli

Avrupa Merkez Bankası'nın gelecek 10 Yılını yorum ve kısa tarihçesi analizi bir telaş ile selamladı ediliyor. Hangi başkanlık üzerine hem banka hem de Euro para birimi uzun bir yol kat ettiğini yönünde. Yatırımcılar Euro accord için gelmiş saygı hızlı takdirlerini son beş yılda tanık olabilir. Avrupa Merkez Bankası da enflasyonla mücadele verdiği için övgüye değer olmuştur.

Ama genel olarak Avro bölgesi ekonomisinin sağlam temeller üzerinde olduğu gerçeğini içinde bazı önemli farklılıklar Maskeler.Örneğin (Portekiz, İtalya, Yunanistan ve İspanya) olarak adlandırılan DOMUZ ülkelerin ekonomileri komşuları Almanya, %1,5 güçlü üç aylık büyümesini çentikli ise kredi krizi sonrasında bocalayan, var. AB'NİN en yeni üyelerinden bazıları mücadele nedeniyle kısmen Euro artış var. Bu bazı yorumcular, Euro Bölgesi ekonomileri ve çok farklı olmaya devam ettiğini ve ortak bir para politikası tarafından yönetilmek onlar için bir anlam ifade etmiyor başlangıçta Euro karşı başlıca tartışma - dönüş yol açmıştır. Orijinal üyeleri, yani İtalya, bazıları kendi ekonomilerini Euro algılanan olumsuz etkisini açıkça kibirlidir. Uzun süren bir ekonomik durgunluk bazıları Euro terk etmek neden olabilir, ama aslında, mümkündür. Times raporları Çevrimiçi:

"Son İyi zamanlarda gerekli reformları uygulamak için avro bölgesi hükümetlerinin başarısızlığı sonunda avro bölgesi ve Avrupa ölümü ayrılık tohumları ekmek olabilir. Hiçbir şey sonsuza dek sürmez."

İlginizi Çekebilir: