Uçuculuk, Taşıma, Risk, ve döviz Piyasası

İçerikten yoksun olduğunu (BRL) Brezilyalı Gerçek önceki yazımın inceledikten sonra, şimdi fark ediyorum. Diğer bir deyişle, Brezilya'nın her iki faiz oranı outlook ve ekonomik beklentileri de bu zaten Gerçek fiyat içine olmadığını kim söyleyebilir inanılmaz derecede parlak, olsa? En azından, daha fazla bilgi, Gerçek oldukça tarihi ve/veya göreli olarak değerli olup olmadığını belirlemek için gereklidir. [Ne yazık ki, bu yazının odak noktası, özellikle genel olarak döviz piyasalarında Gerçek değil, ama. Yine de, bu yazının omurgası – fiyat dalgalanmaları, risk ve taşıma oluşturacak kavramları açıkça Gerçek penceresinden görülebilir.]

Bu şüphe geçenlerde okuduğum bir makalede, sermayenin varlık fiyatlarının hasar ve buna bağlı çalıştırmak için yenilenen iştah ve yeniden tahsisi saf iyimser olduğu fikrini keşfedilmeyi’ Potansiyel Riskleri Fiyatlandırma Değil, “Piyasalar‘,” hak tarafından yol açtı oldu: ” şu anda içinde bulunduğumuz eşsiz çevre risk üzerinde hükümetler her şeyi çözecek çünkü bu inanç, bu gönül oluşturan piyasalarda devlet müdahalesi, daha önce görülmemiş düzeyde etrafında döner.’ Piyasalar, Dubai ve Yunanistan gibi ülkeler varsayılan riskini fiyatlandırma altında, ve diğerleri tarafından aşırı borçlanma ve enflasyona neden olabilir.” Piyasalar riski düşük fiyatlandırma finansal açıdan bu fikir pratik sonuçları vardır.

Döviz pazar içinde, riske karşı gönül dalgalanmaların azalması şeklinde kendini gösterdi. (Aslında çoğu döviz çiftleri 35 en popüler para birimleri içeren) 435 en çok işlem gören döviz çiftleri baktığınızda dalgalanma bunlardan sadece dokuz ay artıyor. Buna ek olarak, bir ay-oynaklık şimdi en son verileri, en yüksek, her döviz çifti için yıllık standart sapması yüzde değişim sadece %15 dayalı tüm (yaygın olarak işlem gören) döviz çiftleri için %15 altında. Tüm para (aslında, zaman sadece 68%) şu anda en az 15 oranında yıllık bazda ortalamadan dalgalı olan [düz İngilizce içine bu kavram tercüme etmek zordur, ama temel fikir. Standart sapma fikri olmayan matematikçiler için karanlık olduğunu, bu yüzden göreli ve tarihsel olarak yerine mutlak anlamda bakmak daha yararlı olur. Diğer bir deyişle, %15 rakamı çok kendini bir izah edilemez; diğer döviz çiftleri ve diğer zaman dilimleri için karşılaştırır nasıl görmek gerekir.

Taşımak ticaret, örneğin, özellikle yaklaşan faiz artırımı ne zaman faktörü giderek daha uygun olmak, belirlenen oynaklık şu anda düşük olduğunu ifade eder. Oran zamları artan oynaklık ile birlikte olabilir diğer taraftan, reel faiz oranı farklılıkları şu anda (tarihsel açıdan) çok mütevazı ve endişe var. Brezilya reali, örneğin, “taşıma oranlarını son beş yıl 55'i mevcut seviyesinden daha iyi olmuştu demek ki 45'lik bir risk ayarlı taşıma, Morgan Stanley'nin tahminine göre, vardır.” Taşıma ticaret hey-gün geçmişte olduğu şartlarda birkaç yıl öncesine bakıldığında, oynaklık rekor düşük seviyede iken ve faiz oranı farklılıkları tarihsel olarak ortalama daha büyük olduğunu, çok açık. Gelecekte tekrar gelebilir, ama kesinlikle şimdi değil.

Pratik bir bakış açısıyla, eğer taşımak ticaretinde yer alma hakkında düşünüyorsanız, gerçek (enflasyon düzeltmesi sonrası) faiz oranı farkı yüksek ve oynaklığı düşük olduğu bir döviz çifti seçmek isteyeceksiniz. Hangi çift daha düşük değişim (yani yüksek oranı farklılıkları) en iyi değeri teklif hakkında bir fikir edinmek için güven aralığı tahmini için temel olarak son ortalama getiri ve oynaklık kullanan bu grafiklerle referans faiz farklarına- – geçemezsiniz. Sadece dalgalanma ani bir yükseliş risk ayarlı getirisini büyük bir Göçük koymak olabilir unutmayın.

tak, döviz ve tahvil yatırımcıları piyasalar stabilize etmek için hükümetin çabaları Başarısız olma riskini tutarı,

İlginizi Çekebilir: