Brezilya büyüyor, ama başı çok büyük bir dertte

Genel olarak konuşursak, yatırımcıların Brezilya konusunda oldukça istekli. Brezilya önümüzdeki on yılda dünyanın beşinci büyük güç olacak “yükselen piyasaların yıldızı, kredi krizinden aslında yarasız ortaya çıktı ve bazı inanıyorum.” Bu yıl, IMF, Brezilya Merkez Bankası %6 yansıtma ise %5 GSYİH büyüme tahmin edilir.

Ama bu yazı Brezilya ekonomisi ile ilgili değil. Hakkında para birimi, bu Gerçek. En hafif deyimiyle, Gerçek çevre yatırımcıların biraz daha az pembe var. Dolar karşısında (yalak zirveye) %30 takdir sona erdi. “ Alıcılar yoruldu. Bir para yöneticisi çok güzel kalabalık bir ticaret ve ne kalabalık pozisyonları satılan alıyorsanız bu çok uzun süreli olmuştur,’ ” özetlenmiştir.

Sorunların bir avuç vardır. Gerçek sadece çok gül, çok hızlı, teknik endişe ilk. Hareketli ortalama yakınsama/sapma ya da kötü bir fikir grafik gerçek zayıflatacak gibi görünüyor gösterirken “para haftalık TD Sıralı gösterge Ekim ayında sona eren doları karşısında neredeyse bir yıl süren bir miting olduğunu gösteriyor. ‘Yeni bir trend başladı ve güçlü bir duruşu var.’ ” Bu kavram Gerçek dönüş hızı olarak adlandırılan risk, yatırımcıların satın alma hakkı veren seçenekler lehine bir patlama tarafından desteklenir. Aslında, “Gerçek” sigorta " şimdi herhangi bir gelişmekte olan piyasa para birimi arasında en pahalı olanı.

Yatırımcılar da AB borç krizi konusunda gergin ve geçici olarak güvenli liman paraları para taşıyarak cevap veriyor. “ Yunanistan ve Avrupa ile ilgili endişeler üzerine düşüşler çok görüyoruz. Akar orada istikrar işaretleri varsa, Brezilya'ya geri gelecek, ama bu kısa vadede olacak gibi görünmüyor.’ ” Tabii ki, bu da taşımak ticaret etkileyen, yatırımcıların yeniden risk ve getiri arasında denge yöneten-modelleri inceleyin.

Adil olmak gerekirse, riski artan getiri ile birlikte olabilir. Gerçek tarafından kötü bir performans desen bile, kendisini, Brezilya gösterge Selic oranı sağlıklı 9,5'i duruyor. Büyük olasılıkla, %10 gelecek ay geçmiş ve %11, yıl sonuna kadar gelmiş olacak. Orada, enflasyon da son sayıma göre (%5) artıyor. Tüketim amaçlı yapılan yatırımlar için kullanma niyetim olduğu için yatırımcılar açısından, bu gerçekten bir sorun değil. Aslında, eğer Brezilya Merkez Bankası para politikası yürütürken agresif olmaya devam etmek için kuvvet gibi olumlu olarak görülmesi olabilir.

Verileri ve piyasalar arasında küçük bir ayrım gibi görünüyor. Bir yandan, yatırımcıların Brezilya bakarken hakkında heyecanlı olması için bol var. Sadece Gerçek doğru kanalize olmaktan anda heyecan fazla değil öte yandan, gerçek. Eğer faiz oranları yükselmeye devam ederse ve Euro borç krizi (geçici) bir çözüm elde edebilir, belki de bu değişmeyecek.

İlginizi Çekebilir: