Son Artışa Rağmen, Euro Hala Zayıf Görünüyor

Euro $1.65 Dolar başına geçmiş doğru ilerlerken, 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı, birçok tüccar ise belki de ortak para birimi sıkıntılardan geçmişte mi diye merak ediyorum. Bu bir hata olur. Euro ralli arkasındaki güçlerin çoğu aslında Euro ile yapmak için çok az var olmasıdır.

Euro gücünü ana nedeni risk iştahı bir alım olmuştur. Yatırımcılar küresel ekonomide iyileşme ihtimalinin giderek daha güvenli hale geliyor ve kriz zihniyet hızla kayboluyor. İronik bir şekilde, BİZDEN kaynaklanan pozitif ekonomik veri flurry Dolar için çok kötü olmuştur. Aşağıdaki grafik, AB borç krizi bir flareup (nedeniyle 2010 Q4 sayıda dışında görebilirsiniz....aşağıda), ABD hisse senedi piyasası Rallisi Dolar ve Euro doğru bir kayma ile aynı zamana denk geldi bu sabah.

Aslında, Euro hala yatırımcı risk toleransı gelgit için son derece savunmasız kalır. Bu geçerli AB tot endojen olaylar için değil, aynı zamanda küresel piyasa şoku için. (Örneğin, İrlanda'nın kredi notunu geçen haftaki bölümde) Avro bölgesinin mali konularda herhangi bir hatırlatma daha zayıf bir Euro yansıması olması muhtemeldir anlamına gelir. Başka bir örnek olarak, Mısır'da ve daha geniş Orta Doğu'da yaşanan son siyasi kargaşanın daha bak. Büyük bir ekonomisi olan bir analist, şöyle özetledi: “kendisi, Mısır değil. Ama Süveyş Kanalı üzerinden petrol arzı konusunda biraz endişe. Risk olumsuz bir his vermek yok.”

Euronun son takdir de teknik faktörler yatmaktadır. Yatırımcıların kısa pozisyonlarını kapak taşındı gibi mütevazı bir ralli hızlı bir artış dönüşmüş gibi başladı. Son ralli çok hedge fonları ve kısa pozisyonları kapsayan diğer spekülatif yatırımcılar tarafından körüklendi. Yatırımcılar bunu sevdikleri için dışarı gitmiyor ve euro satın alıyor “o " aynı YIL bildirdiler. ” Bu bariz kısa sıkmak Tüccarlar Raporun en son CFTC Bağlılık belgelendi pozisyonları ani ve büyük şansızlık olarak görülebilir.

İlgili bir not, (yatırımcılar bunları satmaya hakkı vererek Euro maruz kalmamak için izin alışılmadık şu anda ucuz olan) Euro koyar dair işaretler var. “Yatırımcılar gelecekte euro satma hakkını veren euro koyar, talep büyürken, satın almalarına olanak sağlayan euro aramalar, göreceli olarak görünüyor, analistler söylüyorlar. Bu aktif olarak euro koyar satan veya euro[ve] yatırımcılar euro satmaya karşı daha önyargılı olma olduğunu göstermektedir tırmandı...gibi ellerinin üzerinde oturan yatırımcılar olduğu yeni bir trend tersine döner.” Eğer seçenekleri piyasada yanlış fiyatlandırma riski olduğunu spekülatörler düşünüyorsanız, koyar satın almaya başlasın ve Euro üzerinde aşağı yönlü baskı olabilir.

Yasal olarak olumlu olarak Euro için kabul edilebilir tek faktör faiz oranı farklılıkları ile ilgilidir. Şu anda, Euro fiyatlar G4 dünya ve dinlenme kadar düşük. Ancak, bu yakında değişecek. Para politikası yürütmek için geldiğinde (ECB) Avrupa Merkez Bankası herkesin bildiği gibi katı. Hatırlarsanız, aptalca kredi krizin yüksekliği sırasında gösterge faiz oranını yükseltti. Enflasyon zaten %2 üzerinde çalışıyor, sadece tür tepki an meselesi olacak bahse girebilirsiniz. Fed hala genişleme sürecinde, QE2 ile bu karşıtlık uğruna, göz önünde bulundurun.

Oran zamları kesinlikle Euro için bir destek sağlayacağını iken, bu oran farklılıkları, yakın gelecekte verim güdümlü arasında ciddi bir teşvik için yeterince geniş olması pek mümkün görünmüyor. Kısacası, olumsuz (görünüşe göre ayrılma “olmak üzere olan,” George Soros göre) çok daha fazla baş desteği ağır bastığı Euro için riskler düşünüyorum ve peter ralli yakında olacağını düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir: