Müdahale Yen kapanırken Kayıt üzerinde Yüksek Tezgahlar

Son müdahale olasılığı hakkında Yen adına yazdım ve açıkçası pek bir şey o zamandan beri değişti sadece birkaç hafta önceydi. Öte yandan, Japon Yeni takdir etmiştir, Japon ekonomisi bozulmaya devam ediyor ve Japonya Merkez Bankası söylemini oluşturmaya devam ediyor. Kısacası, bir kez müdahale uzak bir ihtimal olarak görülüyordu; fakat şimdi çok gerçek bir olasılık haline geldi

Geçen hafta, Yen, Temmuz 1995 yılından bu yana (Dolar karşısında) 84.73, en güçlü seviyeye dokundu dokundu. Güncel yıl, %10 değeri arttı. Analistler bir avuç, Yen 79.75 tüm zamanların en yüksek olan 1995 Nisan ayında kaydedilen son artacağını inanan meshetti Bay Yen vardır. Yen Dolar güç zayıflık olarak iyi yorumlanır ve genel performansını para birimleri geniş bir yelpazede, özellikle gerçek anlamda Karşı daha az etkileyici: ” aynı zamanda, analistler, yeni BİZE karşı$ izolasyon göründüğünden çok daha güçlü.’ ”

Küresel ekonomik iyileşme yok gibi, yani risk için yatırımcı iştahı vardır. Japon Yeni bu ani deniz değiştirmek (veya kaybeden, sizin bakış bağlı olarak) büyük galibi oldu. Yatırımcılar riskli varlıkları terk ve bel içine kazık-güvenli bir yer oluşturan, Yen ve Frangı gibidir. İronik olarak, ABD Doları da bu eğilim, ama Yen daha az ölçüde yararlandı. Bu durumda neden bana tamamen açık değil. Bir analist olarak, “ağır borçlu, bir likidite sıfır getirisi olan para ve deflasyon-tuzak ekonomi neredeyse dünya para gitmek olmalıdır.” Bu noktada, muhtemelen yatırımcılar Yen içgüdüsel olarak piyasalarda panik her zaman sürü olarak yerine kendini yok.

Talep bazı Merkez Bankaları geliyor olabilir. Çin Halk Bankası, örneğin, “bu yıl yen yığma hızlandırıldığını kadar Haziran ayında para 5.3 milyar dolar değerinde yakalamaya Maliye Japonya'nın Bakanlığı Pazartesi bildirdi. Çin zaten bu yıl yen finansal varlıkları 20 milyar dolar değerinde satın aldı, birlikte son beş yıl içinde olduğu gibi neredeyse beş kat daha vardır.” Yen içine Çin'in rezervlerinin bir puanlık bir kayma Japonya'nın cari hesap fazlasının bir aylık eşit “verilen,” ben yeni yükselişi ve Çin'in forex rezerv “çeşitlendirme arasında bir bağlantı varsaymak için bir streç olmaz.” Resmi olarak, Çin Doları uzakta döviz rezervlerini çeşitlendirmek için çalışıyor, ama Yen alımları da Japon ihracat sektörü daha rekabetçi hale gelirken sonunda hizmet.

Bu anlamda Yen temel ekonomik temelleri neredeyse hiç kötü olabilir gibi başarılı olur. “Gerçek gayri safi yurtiçi hasıla %0.4 Nisan ayında yıllık bazda-Haziran döneminde, en yavaş hızı üç çeyrek yükseldi.GSYİH %0,1 önceki çeyreğe kıyasla büyüdü.” Bu analistlerin tahminlerinin altında kaldığını ve özellikle tüketimde bir düşüş nedeniyle. İhracat aynı dönemde artış, genişletmek için cari hesap fazlası, neden, ama yavaşlama GSYİH büyüme önlemek için yeterli değildi. Bu arada, işsizlik çok az yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve deflasyon tehdit ediyor. Bu tür kalıcı zayıflık ile, Çin resmen dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olarak Japonya'yı geçti bu hiç de şaşırtıcı değil.

Yen bu sorunlar için uygun bir günah keçisi. Japonya Maliye Bakanı, son zamanlarda döviz piyasasında Aşırı ve düzensiz hareketler olumsuz ekonomi ve mali piyasaların istikrarı etkileyeceğini açıkladı. Bu nedenle, büyük bir dikkatle piyasa hareketlerini izliyorum.” Hükümetin Japonya Merkez Bankası üzerinde siyasi baskı uygulamak ve müdahale içine ikna edebileceğini müdahale için destek inşa etmek için denemek için üst düzey toplantı düzenledi söylentilere göre. “Bu kadar güçlü yen veya deflasyon gibi sorunları ile ilgili olarak, Japonya Merkez Bankası ile her zamankinden daha yakın bir işbirliği içinde olmak istiyoruz.”

Sonunda, iç siyaset, Japonya Herhangi bir ABD onaylı müdahale Pekin'de ikiyüzlülük olarak yorumlanır müdahale olsaydı: “uluslararası toplum tarafından verilecek olan tepki ile karşılaştırıldığında önemsiz bir sorundur. ABD eleştirmek Çin zayıf bir para birimine destek için müdahale edebilir, Çinli yetkililer, zayıf yen destek yani kendisi yok iken sormak istiyorsunuz?” Diğer bir deyişle, herhangi bir ülkede bu kadar az Çin Yuan daha fazla takdir için izin vereceğini, çünkü Japonya Merkez Bankası desteği olduğunu bilmenin bir yolu yok.

Müdahale olasılığının düşük olduğunu bu nedenle, pek çok analist, hala hissediyorum. Morgan Stanley'e göre, ancak şimdi müdahale %51 şans, döviz modelleri dayanmaktadır. Oturduğum yerden, temelde bir sayı oyunu var. Müdahale olasılığını Yen yükselir, böylece yok. Yüksek %51 olasılık %100 bir kesinlik olmadan önce takdir etmek gerekir tek sorun.

İlginizi Çekebilir: