EUR/USD: Parite bir Sonraki Kriter değildir

Euro Dolar karşısında altı ay üst üste azaldı. -Bugüne kadar yıl 2008 15 yüksek ve %1-%25 düşüyor. 8% yalnız Mayıs ayında gerilemiştir. Düşük dört yıllık yolda, Euro ralli onun ($1.21) %50 geri dönüş seviyesi altında 1998 düştü. Euro paritesi gidiyor: olduğu artık çok açık.


Bu doğru. Parite. Kanada Doları veya Avustralya Doları bile bahsetmiyoruz. Daha dün yüce bir $1.60 Dolar ticaret karşı olan Euro bahsediyoruz. CLSA Asya Pasifik Piyasaları göre, “euro eninde sonunda parite ABD Doları ile gidecek.” Euro ABD Doları ile gelecek yılın sonuna kadar par ulaşacak bu arada, “araştırma şirketi Capital Economics öngörüyor.” Ben tahmin haklı çıkarmak için her iki firma tarafından üstünkörü bir girişim değildi. Euro ticaret olduğunu düşünürsek, muhtemelen gerekli değildi.

Euro bildirdim son kez bu yana, kötü haber dökmek devam etti. İspanya resmen AAA kredi notunu kaybetti ve endişeleri kriz, Macaristan, İtalya yatırımcı kaygıları Yunanistan uzakta dönen olabilir İtalyan kredi temerrüt swapı Yunanistan veya Portekiz, göreli underperformance bu ay da anlaşılacağı gibi yapısal olarak hassas olmayabilir (değil radar ekranında geçen hafta) ve İtalya: “yayılmasını da artıyor.” Sanki yatırımcıların güvenini kaybettiğini, bu yeterince kötü değilse, şimdi bankalar birbirlerine borç vermez bile.

1 Trilyon dolarlık kurtarma, bu arada, piyasaları yatıştırmak için hiçbir şey yapmadı. Siyasilerin bürokratik zaman içinde hareket ederken, “piyasalar gerçek zamanlı olarak ticaret. Bir ekonomist Ekim ayında belki bir şeyler vaat ediyoruz — bu mali piyasaların gözünde uzun bir süre,” altını çiziyor. Almanya AB ülkelerinden gelen bazı finansal hareketlerin açığa satış yasağı sayesinde kendini izole edilmesi için diğer üye devletler tarafından uyumlu olmayan bir hareket görünür. “Kaygıları da 1 Temmuz ' da AB dönem başkanlığını devralacak zaman Belçika yerinde bir devlet olması mümkün değildir, çünkü büyüyor ve piyasalar bu büyüklükte bir kriz işlemek için donanımlı AB kurumları ve liderleri hasta endişe ediyor.”

Krize neden olan mali sorunları hala mevcut olan kurtarma eleştirenler başından beri işaret hızlı olan ana sorunu vardır. İspanya, örneğin, şu anda AB içinde en büyük üçüncü bütçe açığı vardır, ve henüz, anlamlı kesinti yapmak ve gerekli “tasarruf tedbirleri pass mücadele ediyor.” Almanya üye devletler bütçelerini dengelemek için zorlamak için tek taraflı olarak AB Antlaşması'nın değiştirilmesi için çalıştı, ama boşuna var. Eğer tam anlamıyla bir krizden Kaçınılması gereken ise, önemli yapısal reformları hayata geçirdik ve yakında.

Birçokları için, bu kriz giderilmiş olur bu kaçınılmaz bir sonuçtur, ve bunun yerine Euro azalmayı durdurmak için ECB müdahale olasılığını karşılamışlardır. Euro tanıtıldı ve Dolar 87 Cent gibi bir işlem olduğunda ECB müdahale son kez 2000 yılında oldu, kısa bir süre. Uzmanlar müdahale olasılığı veya mümkün olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumdalar. Bazı 1.00 $1.10 dolara olan müdahale olasılığı olabilir, ama işin gerçeği de varsayımsal seviyeleri atılan var, kimse bilmiyor. Herhangi bir müdahale mutlaka dünya Fed ve diğer önemli Merkez Bankaları kapsayacak. Ben Euro kredi krizinin başlangıcında çöktüğünde, Fed hızla ECB swap için bir dizi underwrote unutma, ve bu sefer gönüllü olarak kanıtlamak olabilir.

Tehlikede olan ECB doğal olarak Naz, Başkan Jeane ile ilan-Claud açık olalım Trichet: “vardır, euro yoktur.” Para politikasını hala son derece uygun olup, düşük faiz oranları ve parasal genişleme formu ile. Olumlu yatırımcılar Euro karşısında bahis için yapar, ve Avrupa Merkez Bankası, AB politikacıları ve ekonomik politika öfkesini kazanmaya başlıyor. Euro'nun düşüş kendi haline verilen yerine, ECB üzerinde baskı Euro paritesi ulaşıncaya kadar bağlamaya devam edecek, ve/veya (raison ve her koşulda sahip olan) ortak para birimi önlemek için müdahele etmek zorunda!tamamen kapanan.

İlginizi Çekebilir: