Asya Para birimleri Yükselmeye Hazır, ama Yanlış Nedenlerle

Her şey göz önüne alındığında, Asya para birimleri (ve hala gitmek için bir ay) bir sorun 2010 oldu. Mütevazı bir ilk yarıdan sonra, hep birlikte Haziran ayında yükselmeye başladı ve birkaç başladıklarında %10 fazla yıl bitirmek için hazır. Son birkaç haftadır hafif bir geri çekilme gördük iken, 2011 yılında ihtiyatlı bir iyimserlik için neden var.


Bu noktada, Asya para birimlerinde yükseliş biraz kendini tatmin olmuştur sanırım. Temelde, yatırımcıların Asya para birimleri artış bekliyoruz ve sonucu önceden sermaye girişinin aslında yükselme için, böylece yatırımcı hissiyatı takviye neden. Örneğin, (PİMCO) Pasifik Yatırım Yönetimi Şirketi için gelişmekte olan piyasalar eş başkanı yerel para borç ve Asya'da döviz sözleşmeleri temelinde yatırım yapıyor “...gelişmekte olan piyasa para birimleri nedenden dolayı...yükselmeye bağlı.” Bu temel ayrıntı istenmesi üzerine, bu lamely cevap verdi, “önümüzdeki yıllarda gelişmekte olan piyasalar için büyük Bir sürücü yatırımcıların nispeten düşük ayırma bu hızlı büyüyen bölgeler olacak.”

Gerçek sebep için basıldığında, yatırımcılar glibly emerging market ‘hikayesini boğa yüksek büyüme ve düşük borç ve balmumu gibi güçlü kapalı çıngırak olabilir, ama sonuçta verim, kıymet takdir kovalıyor ve kur oranlarını artırıyorlar. O (Asya), gelişmekte olan piyasa hisse senetleri için P/E oranları sanayileşmiş ekonomilerde daha yüksek olduğunu, ya da tahvil fiyatları faiz oranları kaldırma, ya da bu paraların bir kısmı zaten oldukça değerli olan (PPP) Satın alma Gücü Paritesi zaten öneriyor (Asya) gelişmekte olan piyasa Merkez Bankaları başlar başlamaz düşüşe gidecek bir önemi yok. Özetle, herkes yapıyor gibi görünüyor çünkü Asya'ya para dökmeye devam ediyorlar.

Şahsen, zihniyet bu tür yatırımcıların çoğu boğa bile dikkat ilham gerektiğini düşünüyorum. GSYİH büyüme sermaye sürekli giriş emmek için yeterince büyük olacak bir yolu yok madem kabarcıklar zaten gelişmekte olan piyasalarda oluşmuş yoksa, muhtemelen yakında olacağını gösteriyor. Gelişmekte olan piyasa yatırım fonları, Asya piyasalarında yatırım da dahil olmak üzere ek akışı varlıklarının yüzde 10 oranında son dört beş ay içinde almış Financial Times'a göre, “Veri gösteriyor.” Bu arada, 600 Milyar dolarlık Fed QE2 programı değil-önemsiz bir kısmını Asya girebilmiş, bu eğilimi daha da kötüleştiriyor olabilir.


Buna ek olarak, genel olarak gelişmekte olan piyasalar ve Asya özellikle, her zaman bir risk mutlaka flareups neden ani sermaye çıkışına karşı savunmasız olmuştur. Örneğin, Asya para birimleri (ABD Doları Asya Döviz Endeksi yukarıdaki grafiğe bakınız) bir bütün olarak %2 yalnız Kasım ayında azaldı, AB borç krizi ve Çin yeniden faiz artırımı çıkması nedeniyle. İkincisi risk iştahı azalmaya sebep ise eski dünya çapında bir ekonomik yavaşlama korkuları yol açtı.

Temel analist, iyi niyetli bir olarak, gelişmekte olan piyasa Asya para birimlerinin gelecek yıl bazı (mütevazı) takdir bekliyoruz, AB Maliye ve küresel ekonomik durumları ciddi değişiklikler engelleme olduğunu söylemek bana acı veriyor. Sermaye temelleri oldukça fazla performans dikte etmeye devam edecek – – Asya'ya akmaya devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: