Merkez Bankaları Ne kadar ABD Hazine tahvil varlıklarını Korumak, ama?

Dün, Çin Başbakanı Wen Jiabao BİZE para vermeye devam hakkında, ülkesinin artan endişeler yayınlandı. ABD ekonomik teşvik planı ve diğer ilgili BİZE harcama girişimleri kapsamında, Bay Wen ABD Hazine tahvil Çin'in büyük işletmelerin anlaşılır endişeli:

Başkan Obama ve onun yeni hükümeti mali krizle başa çıkabilmek için bir dizi önlem var. Bu önlemlerin etkileri beklentilerimiz var. Tabii varlıklarımızın güvenliği hakkında endişeliyiz ABD için para çok büyük bir miktar ödünç aldık. Dürüst olmak gerekirse, kesinlikle biraz endişeliyim.

Duyuru (giderek huzursuz, yerli Çinli seyirciler için) siyasi duruş temsil ederken, yine de (ve diğer yabancı Merkez Bankaları) Çin süresiz olarak ABD bütçe açıkları finanse etmek için bekleyemeyiz bu BİZE bir uyarı olarak dikkate alınmalıdır.

Bir kenara söylemleri bırakalım ve verileri inceleyin. Bu hafta Hazine Bakanlığı tarafından ardışık günlerde ihalesi olan Hazine Menkul Kıymetler, yoğun talep tanık oldu. (Grafiğe bakınız) tarihsel olarak düşük verim rağmen, yatırımcılar Hazine Bonosu çekmek, özellikle riskten kaçınma uğruna devam ediyor. 30 yeni-yeniden ihracı yıllık tahvil de bir aksama olmadan gitti ve 2 kat daha fazla talep vardı. Yabancı Merkez Bankaları talep 46 kadar azalmaktadır aslında bu tartışma için çok önemlidir.

En son Federal Rezerv İstatistik Sürüm benzer bir resim çiziyor. Yabancı Merkez Bankaları ve diğer uluslararası kurumların DİBS biraz önceki hafta BİZİ onların elindeki azalırken, bu düşüş aslında yok denecek kadar azdı. Genel olarak, bu tür varlıklar tarafından 440 Milyar önceki yıla göre en az $mülklerinin artarak, 3 Trilyon (veri kaynağına bağlı olarak) yaklaşık $toplam getirerek var. Çin'in katkısı önemli kalır. 2 Trilyon döviz rezervleri dolar onun, “Ekonomistler bu paranın yarısı Amerika Birleşik Devletleri Hazine bonoları ve diğer hükümet borç desteklenen yatırım olmuştur söylüyorlar.”

Ancak, bu trend devam edecek bence birkaç nedeni vardır. Bu BİZE net ihracatçılar, dünyanın en güvenli yatırım olarak gördükleri şeye çok yıllık ticaret fazlaları onların yatırım olarak öncelikle, son on yıl içinde gerçekleşen yabancı Hazine işletmelere birikimini büyük ölçüde sürdürülemez küresel ekonomik dengesizliklerin bir ürünü oldu. Merkez Bankaları sadece daha fazla hisselerini artırmak kapasitesine sahip olmayan Hazineleri gerçekten güvenli olup olmadığını geçici olarak bir kenara koyarak, ekonomik göstergeler gösteriyor. Çin'in ticaret fazlası, 4.8 Milyar $geçen ay düşmüş; bir ekonomist 2009 yılında 155 Milyar dolar fazla projeler için 2008 yılında yaklaşık 300 Milyar dolara ulaştı.

Ayrıca liste Japonya'dan kaldırabilirsiniz, ticaret açığı olan ABD Hazine tahvil ikinci en büyük sahibi. Bunun yerine, her iki ülke de yerli halka ekonomik girişimler fonu için aşağı rezervlerini kullanabilir planlarını açıkladı.

O zaman büyük ölçüde teknik faktörlerin bir ürünü olan BİZE Hazineleri eşit sürdürülemez kısa vadeli birikimi vardır. Yukarıda bahsettiğim gibi ve tüm yatırımcılara açık olması gereken - menkul kıymet piyasaları, temel tema riskten kaçınma biridir. Bir kabarcık tahvil piyasasında şekilleniyor aslında, ortaya çıktı, ve “exodus şimdi her yönüyle çok satan kıvılcım olabilir. Dış borç sahipleri büyük olasılıkla hemen dönüştürmek için son olma riskini azaltmak için paralarını iade eder.” Zaten doğmakta göstergeler piyasaları kurtarmak - en kısa sürede– yatırımcılar muhtemelen, en azından varlıklarını artırmak değil tahvilleri azaltacaktır.

En tutucu tahminler bile önümüzdeki birkaç yıl için toplu bir bütçe açığı Trilyonlarca ölçüm gösterir. Yabancılar küçük bir kısmı daha fazla fon için aday (matbaa yardımı ile) açığı kapatmak için Federal Rezerv bırakarak olabilir önümüzdeki on yıl için riskten kaçınma tema alır sürece, Olası görünüyor.

İlginizi Çekebilir: