G7 Döviz Tebliğ Hendek

“G” ülkelerin altı aylık toplantılar olsun, G7, G8, G20, vb. – her zaman yakından döviz analistler tarafından takip edilmektedir. Özellikle yakın ilgi genellikle geçerli olan döviz kurları bir değerlendirmesini içeren resmi Tebliğ, ödenir.

Ve nerede Gs müdahale edecek, eğer işaret olarak tebliğ nadiren basit yani. Yine de, sık sık ima dolu ve analistler genellikle ipuçları için söylemini ayrıştırma gün geçirmek. Yatırımcılar ayında neler bekliyor konusunda fikir birliğine toplantının ardından gelmeye çalışın döviz piyasalarında artan oynaklık tanık olmak için bu dönemde sık görülen bir durumdur. Genellikle tek taraflı para onların etkilemeye çalışırken zorluklarla karşı karşıya olan Merkez Bankaları, aksine, G7 genellikle istenilen hedefine ulaşmak mümkün olmasıdır: “ECB ekonomist Marcel Fratzcher tarafından yapılan Bir çalışma, geçen yıl G7 bir yıl içinde para, 1975'ten beri yapmaya çalıştı 29 kez yüzde 80 ' inin üzerinde hareket başarılı bulundu.”

Ancak, İnstanbul, Türkiye'de düzenlenecek olan toplantı, bu geleneği bozabilir. Tam olarak son üç yılda önemli bir politika aracı olan bir tebliğ, serbest bırakmak için değil (potansiyel) kararı motive ne olduğu belli değil. Belki de, politika yapıcıların geçen hafta Pittsburgh, ABD'DE bir araya geldi, yani diğer para konuları görüşmek üzere iyi forumlar, yani G20 olduğunu anlamışlardır.

Kararın zamanlaması biraz garip, döviz kuru ve diğer ekonomik dengesizlikleri çoğalan verildi. Aslında, sonra resmi G7 toplantılarından önce düzenlenen basın toplantılarında, politikacılar ve Merkez Bankacılar bu tür dengesizlikler konusunda önümüzdeki olmuştur. Kanada Jim Flaherty, Maliye Bakanı, enerji bir yıldır durmuş olan RMB, üzerinde sesi duyuldu: “para onların rahatlatıcı, zaman içinde yavaş yavaş para birimi kısıtlamalar rahatlatıcı bir pozisyon var (Çin),” dedi. Bu arada, ECB Valisi Jean-Claude Trichet, bu yıl şimdiye kadar Euro karşısında slayt %15 olan Dolar, konusundaki endişelerini dile getirdiler.

İronik bir şekilde hareket etmek G7 reddetmesi verilen, aslında Doların slayt küresel ekonomi için genel olarak kötü, özellikle doğmakta olan kurtarma bağlamında güçlü bir conensus var. Ucuz bir Dolar Asya ülkelerinin ihracat rekabet gücünü etkiler değil sadece, aynı zamanda emtia fiyatlarındaki kabaran kısmen sorumludur. Ayrıca döviz kurları ekonomik ve mali istikrar için elverişli değildir (belki de dengesiz daha iyi bir kelime) uçucu genel bir inanç vardır.

Bu noktada, ben de G7 veya G20 de 2008 kayıt lows altında kalan Dolar, adına müdahalede aşırı adım atacak olası görünmüyor. Eğer Buck slayt için, ancak, özellikle küresel rezerv para birimi olarak rolünü...şey tehlikede olduğu zaman konuya devam ederse...o Kanada'da yapılacak olan bir sonraki yılın toplantılar için farklı bir hikaye, ve yem vardır. Sonra tekrar, G4, ABD, AB, Çin, Japonya, ve bir temsilcisi oluşacaktı ki hala varsayımsal bir grup tarafından ele alınmış olabilir. Bir sonraki yazımın asıl konusu bu kitaptaki bilgiler olduğunu...bizi izlemeye devam edin!

İlginizi Çekebilir: