Para birimi koruma: Değer mi?

Finansal piyasalardaki dalgalanmaların kesinlikle Ekim rekor yüksekler azalsa da hala, ve bu nedenle ilgili sorunlu olduğunu, geçen hafta bir artış anlamına geliyor. Bu yazı ile, hem de oynaklığı sınırlamak ve verir: para birimi koruma geliştirmek için potansiyeli olan bir teorik yöntem inceleyeceğim.

Genel olarak konuşursak, hangi para birimi koruma yararlı olduğu birkaç durum vardır: uluslararası sermaye/tahvil yatırım, Döviz Alım/ticaret, yatırım ve enflasyon korunma. İkincisi genellikle genellikle Dolar vekalet tarafından olan enflasyona karşı hedge ürünleri/metaller kullanarak içerir. Diğer bir deyişle, enflasyon şahinleri azalan bir Dolar ofset Altın/Petrol satın alabilir. Bu dinamik şu anda “Spekülatif para dolar hareketleri yağ duyarlılığı arttı, dolar güçlenmeye devam ederse, bu fiyatlar üzerinde ağırlığı olacak nerede emtia piyasalarında sergileniyor.” Korunma Bu tür, ancak, belki de en incelikli ve bir kenara başka bir yazı için hazırlayacağım.

(Yurtdışı yatırımlardan) para için korunma dolaylı maruz kalma kredi/sermaye riski kur riski ayrılmasını gerektirir. Diğer bir deyişle, Eğer bir Avrupa Hisse senedi yatırım Amerikalı iseniz, (etki hisse senedi fiyatı ve Euro temettü ödediği sürece, ama hesabınıza Dolar cinsinden olduğu), bu yüzden sadece hisse senedi, kendisi dalgalanmalarına maruz kalmaktadır Euro dalgalanmalara karşı korunmak için isteyebilirsiniz. Sadece, bu aynı zamanda hisse senedi satın alma ile Euro satan yer alacağı; sattığınız Avro ile rahat Kur riskine maruz kalma düzeyi ne bağlıdır. Eğer Avrupalı bir şirketin hisse senedi 100 $değerinde satın almak ve USD/EURO 100 dolar al, sonra tamamen hedge ediyorsunuz.

Para doğrudan maruz kalma korunma doğal olarak daha karmaşık. Örneğin, eğer EUR/USD 100 $satılan eğer, o sadece EUR/USD satın alarak pozisyonunuzu hedge veya risk düzeyini değiştirmeden herhangi bir geri dönüş inkar edeceksiniz. Bunun yerine, eğer doğru uygulanırsa, portföy sigortası satın almak için eşdeğer olan (options, forward, future, swap), finansal türevler kullanabilirsiniz. Örneğin, uzun Doları varsa, sırayla Önemli dezavantajı kendinizi korumak için koymak seçenekleri satın alabilirsiniz. Aynı şekilde, kısa Doları ise, aynı sonuca ulaşmak için çağırır satın alabilirsiniz.

Stratejiler istediğiniz kadar karmaşık olabilir seçenekler avantajı; benzer şekilde, arama satın almak veya satmak koyar gibi basit olabilir. Diğer türevleri, ancak başka bir bileşen: yapılan ilgi var. İleri beri/vadeli/takas (opsiyon hakkı temsil eder, diğer türev yükümlülükleri temsil eder) tüm sözleşmeler için kısa vadeli faiz oranı farklılıkları al fiyatı vardır. Düşük kısa vadeli faiz oranları ile para için “carry “negatif iken basitçe söylemek gerekirse,” yüksek kısa vadeli faiz oranları, para, korunma ile ilgili olumlu bir “carry””dir.

Son zamanlarda okuduğum hedge para üzerine bir çalışma bu parçacık çıkardım. Bu rapora göre, “en temel para İçin, en dönemler boyunca, hedge uluslararası hisse portföyleri oynaklık azalmış gibi görünüyor.” [Bakınız tablo aşağıda]. Ancak, hedge riskini azaltmak gibi görünüyor olsa da, mutlaka geri destek yok. “Yine, bir adamın eti verilen bir başka zehir, sonuç eşit yatay eksen etrafında yoğunlaşan beklenir ve bu durum aslında.” Diğer bir deyişle, bir para kazancı doğal olarak bir diğer kaybı. Yine de, eğer sınırı dalgalanma aynı döner tutmak ama eğer, neden değil mi?

İlginizi Çekebilir: