Yaz Dolarlık bir Destek Sağlayabilir

Forex soundbites aşağıdaki çat Pat bir kalıptır: “zaten yaz sıkılan ediyoruz;” [] yaz ticaret giriyoruz;” yaz dönemini yaşıyoruz gibi geliyor.” Üç farklı analistler, üç de aynı sonuca - yaz geldi. Kabul ediyorum, yaz resmi olarak 21 Haziran'da başladı, ama tüm bu geçen yazdan beri istediğimiz şey, bu sefer bir kaç hafta yaz tatillerini erteleyip, ikinci çeyrek kazanç sezon kickoff kadar yatırımcılar bahane edemeyiz bence verilen.

Yaz genellikle finansal piyasalar: daha az likidite/hacim ve daha az dalgalanma için bir kaç şey demek. Hacmindeki düşüş, büyük ölçüde kendi kendini açıklayıcı, daha iyi oynamak ve daha az çalışmak olarak özetlenebilir ettikleridir. Dalgalanma düşüş tüccarlar masalarına dönmek ve zaman pazarlarından tam izleme devam sonbahara kadar önemli yatırım kararları gecikmeden farklı, ancak ilgili neden olmasıdır. Her iki olgu varlık fiyatlarının yana doğru hareket etmesine neden eğilimindedir.

Bu döviz pazar için de geçerlidir. “Tüccarlar kaydetti büyük döviz çiftleri gelecekteki ekonomik iyileşme şekli üzerinde belirsizlik tarafından asılı için büyük ölçüde aralığı bağlı...Piyasalar kalır, dedi. Bir analist, ekonomik veriler bu noktada ‘ya yol döndü,’ büyük olasılıkla bırakarak para piyasalarında gelecek hafta ABD şirketlerinden herhangi bir kazanç sürprizlerle off anahtarı olabilir,” görülmektedir. Ses düşmesi ile ilgili olarak, “Gelişmekte olan piyasalardaki likidite yaz dönemi, teklif yayılır oldukça geniş” ve “Teklifi üzerine düşer gibi özellikle uçucu hale geliyor.”

Kathy Lien, 360 döviz ticareti, son 10 yılda bir yaz trend: “gözlenen, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda doları Temmuz ayı içinde en dik slaytlar gördük. Buna ek olarak, ABD doları, bu ay içinde son 10 yılın 8'i, Kanada ve Yeni Zelanda doları geride bıraktığını gördük.” Bu yatırımcılar riskli dışı piyasalar/para pozisyonu/sermaye vardiya olarak tahsisi gecikmiş bir yan ürün olabilir. Ders büyükler için sopa olabilir.

Tüm mevcut göstergeler doğrultusunda, bu yaz bu kurala bir istisna olacak. Yatırımcıların son birkaç ay içinde risk hakkında daha fazla kayıtsız büyüdü olsa da, devam eden bir belirsizlik var. “Bu noktada ekonomik veriler ‘ya yol döndü,’ büyük olasılıkla bırakarak para piyasalarında ABD şirketlerinin herhangi bir kazanç sürprizler kapalı anahtar için önümüzdeki hafta olabilir.” -Yönetim Kurulu olumlu kazanç sonuçları karşısında bile, yatırımcılar muhtemelen uyanık kalır ve sonbahara kadar herhangi bir riskli (yurtdışı) pozisyon alarak kapalı tutun olabilir.

İlginizi Çekebilir: