WisdomTree Tanıttı Yeni Çok Para ETF

Çarşamba, döviz Bilgelik Ağacı ailesi resmi olarak giriş yaptı Etf son ek ve ticaret ilk iki gün içinde, (CEW) Gelişmekte olan Para Fonu etkileyici 2.2% döndü. Bu rakam annualizing değmez, ama performansı zaten kafaların olduğunu söylemek yeterli.

Prospektüs göre, CEW “para piyasası oranları ve yükselen pazar ülkeleri içinde para hareketleri bazlı sıvı, geniş bir pozlama ile yatırımcı sağlamayı hedefleyen aktif olarak yönetilen bir borsa Fonu.” Yatırımcılar para için kendilerini ilgili kısa vadeli faiz oranlarını hem de pozlama elde etmek için, seçilen her döviz cinsinden para piyasası bir güvenlik için ekonomik açıdan benzer bir pozisyon oluşturmak için tasarlanmış oluşturan para birimlerinin kısa vadeli ABD para piyasası Menkul Kıymetler ve vadeli Döviz Alım Satım sözleşmeleri ve swap yoluyla “olacaktır.”

Brezilya reali, yuan, pezo, Hint rupisi, İsrail şekeli, Meksika pesosu, zloti, Güney Afrika randı, Güney Kore wonu, Tayvan doları ve yeni Türk Lirası şöyledir: (Latin Amerika, Afrika/Avrupa/Orta Doğu ve Asya) üç bölge seçilmiş, açılış 11 para vardır. WisdomTree göre, bu para, seçili mutlaka ekonomik nedenler için değil, daha çok nispeten yüksek likidite ve birbirleri ile düşük korelasyon nedeniyle vardı. Buna ek olarak, “seçilen para eşit olarak dolar değeri açısından her döviz değerlendirme tarih her üç ayda bir yeniden dengeleme,” döviz kurlarındaki dalgalanmaları yansıtmak için sonra ve ağırlıklı. Doğal olarak, WisdomTree kurucu makyaj açısından portföy rejigger hakkını saklı tutar, ama bu muhtemelen sadece genel likidite artırmak için, oldukça performans gösteren para birimi altında bir yerine etkilenen olurdu.

CEW avantajı bu tür yatırımcılar para birimlerinin çeşitli erişmek ancak fonun sadece kendi içinde işlem yapmak zorunda otomatik çeşitlendirme ile yatıyor. WisdomTree da işaret dışarı, “Gelişmekte olan piyasa para birimleri genellikle yerli hisse senedi, tahvil ve para piyasası yatırım bağımsız olarak diğer alternatif varlık sınıfları için[ve] sergi düşük korelasyon, bu tür mal ve altın gibi hareket.....” ABD hisse senetleri tek tek gelişmekte olan piyasa para birimlerine göre toplu olarak daha uçucu olan CEW promosyon malzemeleri [nezaket] aşağıdaki grafik bu noktada dolaylı olarak yapar, ve muhtemelen bir sürpriz olarak gelir. “Son on yıl içinde yerli hisse senetleri ve yurtiçi tahvil dengeli portföy karışır gelişmekte olan para %10 ayırma birleştiren hayali bir egzersiz genel portföy oynaklığı düşürücü” süre 0,84 ortalama% yıllık hasılat kaldırdı.

“Vergilendirme açısından, WisdomTree normal sermaye kazançları kuralları Fonu hisse satışları için geçerli olacak diyor. Ancak, ABD para piyasası menkul kıymet yatırım fonu bölümü gelir genellikle yerel para forward sözleşmelerinin vergi tedavi duruma göre değişir ise sıradan gelir olarak vergi alınacak. Fonun gider oranı, bu arada, 54% ' dir.

Niyetim bu değildi sanki önceki paragrafa bir satış adım gibi okursanız, özür dilerim. Kalitesi para bir avuç hızlı ve kolay bir pozlama sağlar, onları ayrı ayrı satın almak için ihtiyacı ortadan kaldırır, çünkü aynı zamanda, genel olarak ETF, bu konuda) CEW ilgili kişisel olarak oldukça eminim. Bu fon, (ve paralarını) hem taşımak ticaret ve gelişmekte olan piyasalar geri modası geliyor zaman sağ çıkmama sebep olduğundan bahsetmiyorum bile.

Eğer zamanlama kasıtlı olsaydı, ama kesinlikle daha kötü de olabilirdi emin değilim. Son iki aydır piyasa ralli sürdürülebilir olup olmadığını söylemek zor, ama eğer ralli ateşleyen riskten kaçınma düşüş elde etmek için devam ederse, CEW için iyi olacak.

İlginizi Çekebilir: