İngiliz Sterlini Çelişkili 2011 Yüzler

Son birkaç yıldır İngiliz Sterlini için değişken olmuştur. 2007 yılında, ABD Doları karşısında son 26 yılın en yüksek seviyesine dokundu, 24 yıl düşük biraz fazla bir yıl sonra düşmeden önce. Eşlik tüm yol düşeceği kredi krizi sancıları sırasında, analistler tahmin. Ne yazık ki, kayıpların önemli bir kısmını kapatmaya başardı beri, ve her şeyin başladığı 2010 bitecek.

Şu anda, ancak, ABD Doları karşısında düşük Euro karşısında Yukarı gönderir ama olabilir Kilo kayıpları söz konusu iki zıt güçler vardır. İlki 2010 yılında önemli ölçüde arttı ve şu anda Euro sakat tehdit eden AB, borç krizi var. Bir sonraki yazı bu konuda daha fazla yorum teklif edeceğim. şimdilik Pound destekleyen rolünü işaret etmek istiyorum. Dolar Euro baş rakibi ise, birçok tüccar Pound (İsviçre Frangı) bölgesel yakınlık nedeniyle döndü. Bir stratejist “euro sürece bölgesi borç krizi pazarının odak, euro-pound ana sürücü olacak.” şeklinde özetlenebilir.

Kuvvetlerin (veya set) ikinci kuvvet ters yönde Pound itici olur. Temelde, İNGİLTERE ekonomisi sıkıntı devam ediyor. Dördüncü çeyrekte beklenmedik bir daralma sayesinde, 2010 yılında GSYİH büyüme son derece mütevazı, 1,7% oldu. Bu 2006'dan 2009'a kadar binde/yıl ortalama yıllık büyüme telafi etmek için, ve Pound yuvarlanan göndermek zor yetiyordu. 2011 ve 2012 için tahminlerini aşağı yönlü yüzde 2'ye revize edilmiştir.

İngiltere'nin ihracat sektörü teşvik etmek amacıyla, İngiltere Merkez Bankası kasıtlı olarak parasal genişleme ve düşük faiz oranları ile bir arada elde etmiş olan Kilo aşağı tutmak için harekete geçti. “Hedef gösterdiğimizi nedir bu uzun bir süre için, ve yaklaşık yüzde 25 — döviz kuru tarafından al aşağı etmeyi başardık, İNGİLTERE ekonomisi için büyük bir yarar var,” para politikası Komitesi eski üyesi geçtiğimiz günlerde kabul etti.


Bu ilke, istenmeyen bir yan ürün fiyat enflasyonu olmuştur. 3.75 oranında enflasyon oranı sanayileşmiş dünyada en yüksek oranlardan biri, ve kesinlikle G4 para birimleri arasında en yüksek. En azından, İngiltere Merkez Bankası daha fazla para baskı ve SO programını genişleterek Fed maç için herhangi bir umutları askıya almak zorunda kalacak. Belki de başka çaresi aksi takdirde ekonominin daha sağlam zemine kadar yapmamış olabilir hangi faiz oranlarını yükseltmek zorundadır. Piyasalar şu anda üçüncü çeyrekte ve yıl sonuna kadar %1.5 aşmak için kriter oranı, şu anda yüzde 5 oranla 25 baz puanlık ilk faiz artışı hedefliyoruz.

Para piyasalarında bu anlam nasıl olacağını söylemek zor. Yatırımcılar isteyen herhangi bir verim-aniden İngiliz Sterlini hedefleme başlayacak reel faiz oranları enflasyon nedeniyle negatif kalır () olmayacağı Olası görünüyor. Buna ek olarak, hükümet, önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni borç rekor miktarda varsayalım ayarlanır İNGİLTERE'DE stagflasyon ‘risk Şimdi gerçek olduğunu düşünürsek, risk sever yatırımcılar muhtemelen uzak kalacak. Tüccarlar raporun son Taahhüdü göre, spekülatörler zaten ABD Doları karşısında düşüş pozisyonları kurmaya başladı.

Pound savunmasız görünüyor olsa da, büyük bilinmeyen sonuçta AB mali kriz. Eğer periferik üyelerinden biri Euro, bazı yorumcular tahmin ettiği gibi sonunda ne olacak bırakırsa, o zaman tüm (Pound, vb.) bahisler.kapalı.

İlginizi Çekebilir: