Çinin Forex Rezervlerini Çeşitlendirme 2 Trilyon dolar, ama Hala Hiçbir Belirti Çapraz

Kısa bir duraklamadan sonra, Çin'in döviz rezervleri büyüme yoğun tempo devam etti: “rezervleri ikinci çeyrekte rekor milyar 178 $trilyon 2.132$, Çin Halk Bankası demiş bugün Web sitesinde yükseldi. Önceki üç ay içinde 12 milyar dolarlık bir kazanç Cüceler.” Küresel ekonomi son yıllarda görülen en büyük ekonomik durgunluk karmakarışık kaldığı düşünülürse, bu açıkçası inanılmaz. YIL nezaket aşağıda [grafik].

Para tüccarları ile ilgili olarak, bu gelişme, (aynı zamanda RenMinBi veya RMB olarak da bilinir) Çin Yuan ilgilendiren iki önemli sonuçları ilk vardır. Milyar 178 $çoğunluk konvansiyonel olmayan kaynaklardan gelen ticaret ve sermaye akışı verileri hızlı bir ayrıştırma ortaya koymaktadır. “Ticaret fazlası milyar 34.8 ikinci çeyreğinde dolar ve doğrudan yabancı yatırım 21.2 milyar$.” (Yani diğer büyük para birimlerine göre Dolar karşısında değer kaybetmesi) küçük bir bölümünü açıklayabilir, “kayıp rezervleri artış toplu gidiyor.”Kur dalgalanmaları

Kısacası, şimdi Çin'e akan sermayenin en çok sıcak para “olarak adlandırılan,” Çin'in yükselen emlak ve hisse senedi piyasalarında pay kovalıyor. Gösterge hisse senedi Endeksi %75 bu yıl yükseldi, dünyanın en iyi icracı hale getirildi. Kısacası, Çin bir kez daha önce bu yüzyılda politika maruz kaldığı, para hükümetin elini zorlamak için çalışıyor sıcak para seli ile benzer bir sıkmak yakalandı. “ Ya da RMB, Dolar karşısında yukarı doğru yoluna devam etmek için izin verir, ya da hızlı enflasyon doğru faiz oranlarını yükseltir. Para arzı şimdi %30+ bir yıllık oranında artarken, hükümet zaman bu cephede çalışıyor.

İkinci anlamı Çin'in rezervlerinin kompozisyonu ile ilgilidir. Son aylarda, Çinli yetkililer, dünyanın rezerv para birimi olarak Doların rolü biten hakkında daha fazla vokal olmak zorunda ve bu hedefe ulaşmak için token adımlar bile çağırabilirsiniz. Bıçak kemiğe dayandığında, Çin hala Tahminler Çin'in resmi işletmelerin %65'i ABD doları varlıklar olduğunu, ve geri kalan euro, yen, sterlin ve diğer para cinsinden olan sıkıca Doların arkasında: “ancak son test sonuçlarına göre. Bu karışımı Çin hükümeti, ABD Hazine menkul rezervlerinin toplu yer devam ederken, nispeten istikrarlı olmuştur.”

Aslında, “istikrarlı” bir ifade var. Diğer Merkez Bankaları yavaş yavaş ABD Hazine mülklerinin soyma iken, Çin kendi stoklarını artırıyor. Hazineleri dünyanın en büyük sahibi zaten, Çin Mayıs ayında eklenen 38 milyar dolar, 800 Milyar dolarlık bir toplam için. “Aksine, Japonya, Rusya ve Kanada Mayıs ayında ABD varlıklarının satıcı vardı. Japonya, ikinci büyük uluslararası yatırımcı, milyar 677.2 $8,7 milyar dolar toplam işletmelerin azalttı.” Bu arada, Çin Merkez Bankası Başkanı Zhou XiaoChuan, Vali Rağmen 800 milyar dolarlık ABD Hazine dolarlık rezervleri: “mevcut kompozisyonu desteklemiş, genel çeşitlendirilmiş bir portföy olduğunu.” Bu kesinlikle sadece birkaç ay önce küresel bir rezerv para birimi için ücret lider olan Bay Zhou, geriye doğru bir adımı temsil ediyor.

Çin statükoyu kabul etti, belki daha uzun vadede, Doların çıkarmak için adımlar atmaya başlayabilir, ama şimdi, öyle görünüyor. Bir analist olarak, “Çin zaman içinde altın ve diğer emtia satın aldığı artırmak için bekliyoruz, ama bu piyasaları genel olarak DÖVİZ rezervlerinin yapısında anlamlı bir iz bırakmak için yeterince büyük. Örneğin, Çin altın mevcut 2 trilyon dolar rezervlerinin yüzde 5 kararı ise, dünya üretiminin yaklaşık bir yıl eşdeğer satın almak için ...ihtiyacınız olacaktır. Diğer sabit mallar için, depolama maliyeti yüksek ve fiyatların çılgınca dalgalanma.”

Çin son zamanlarda rezervlerini yönetmek için ABD'de eğitimli (ekonomist) yeni bir memur tayin etti. “Hareket değil döviz piyasalarındaki zayıf düşürmek veya kuru politikası ve reform Çin'in karşılığında herhangi bir değişikliğin habercisi gibi durmuyor.” Hala, Chinawatchers yakından süreksizlik belirtisi için durumu izlemeye devam etmeleri tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir: