Dolar Karşısında Brezilya Reali Yaklaşıyor Rekor

Brezilya Gerçek dünyanın en iyi Dolar karşısında yıl-tarih, para birimi yerine, %32, Ekim ayı başından beri artış gösteriyor. Bu noktada, sadece %8'lik bir artış geçen yaz dokundu, Lehman brothers'ın çöküşünden önce yüksek çökmesini göndermek istiyorsunuz.


Para şimdi sıkıca kredi kriz öncesi seviyelerine döndü, yatırımcılar bir kez daha kayıtsız olmak ve/veya durgunluk en kötü kısmı geride olduğunu gösteriyor. Şimdilik en azından verileri bu görüşü destekler görünüyor. Üst üste iki çeyrek küçülme sonra, Brezilya ekonomisi %1.9 sağlıklı bir klip de ikinci çeyrekte arttı, bir önceki çeyreğe göre. Ekonomist “Brezilya Nisan ayında ekonomik aktivitede çeyrek genişleme %1.9 çeyrek için aşağıdaki yapmış G—20 ülkeleri arasında erken, durgunluk-ve—---Haziran dönemi için ortaya çıkan ilk Latin Amerika ülkesi,” özetlenmiştir. Perspektif şeyler koymak için, ekonominin hala yıllık bazda sözleşmeli, ama bu durgunluğun derinliği dikkate beklenebilir. Buna göre, ekonominin 2009 yılı için 2010 yılında istikrarlı büyüme dönmeden önce düz kalması bekleniyor.


Bazı yorumcular “(ve bazı gelişmekte olan piyasalar küresel ekonominin düzenlenen ayırımı,” pre-kriz teorisi açısından bu açıkladı artık sürücü BİZE büyüme bağlıydı var. Hemen hemen her ekonomide eşzamanlı durgunluk başlangıçta bazı (Brezilya, Çin, vb bu teori, gerçeği çürütmek için görünüyordu iken.) diğer analistler için bir kez daha hak onun varlık neden daha hızlı kurtarma. Ancak, Brezilya Gerçek “Google Haberler arama” Dolar ile Gerçek bağlanan hikayelerin bir üstünlüğü gösterir, öyle görünüyor bu ayırımı hala kısmi.

Brezilya geç durgunluğa girdi ve erken ortaya çıkmış olması son derece dengeli bir ekonomisi bağlanabilir. İhracat Brezilya ekonomik üretiminin sadece %13 için hesap. Buna ek olarak, ürünleri, talep görece güçlü kaldığı için ihracatın büyük kısmını oluşturuyor. Yani tüketici ve sanayi ürünleri ihracatı GSYİH %40'ını türeme Çin, Bu karşılaştırın. İç tüketim de Brezilya sabit yatırımı teşvik etmek ve kamu harcamaları ile büyüme sübvanse olmamış güçlü, böyle kalmıştır.

Sonuç olarak, hükümetin mali pozisyonunu son derece güçlü kalır. Tahvil varsayılan için bilinen bir bölgede benzersiz bir başarı olan yatırım yapılabilir, özellikle durgunluk sırasında kalır. Enflasyona göre bile risk karşılaştırmalı olmamasına rağmen, Brezilya faiz oranları çok yüksek seviyelerde. Gösterge Selic oranı şu anda 8.75% duruyor ve Merkez Bankası, Avustralya, başka bir emtia zengin ülke yol takip, ve yakında sıkın olacağını spekülasyon. Faiz vadeli işlem şu anda 2011 yılının Ocak ayında oranlarını %1,75 artış yansıtır.

Yatırımcılar ipucu aldı ve Brezilya sermaye piyasalarına fon akıttılar. Hisse senetleri kabaran, Santander hisseleri, Brezilya tarihindeki en büyük yeni bir halka ARZ ve bir talep için teşekkürler. Brezilya tahvilleri de iyi bir satış ve yatırımcılar tarafından talep arzı aşıyor. çoğu zaman da tamamen doldu. Böyle güçlü temelleri nedeniyle, bu arada, kelime “balon” ben çok belirgin henüz yatırımcı daireler...yer almadı. Aynı zamanda, döviz vadeli gelecek yıl Gerçek kademeli bir düşüş fiyatlandırma, çalışma yakında sona olduğunu ima eder.

İlginizi Çekebilir: