Deflasyon Ticaret Yeni Zelanda Doları (NZD) Faydaları

2007 taşımak ticaret yılı oldu. 2008 güvenli liman ticaretinin yıl oldu. 2009, Bu arada, deflasyon ticaretinin yıl olacağa benziyor. Deflasyon karşı en iyi korunma algılanan çünkü diğer bir deyişle, tüccarlar gibi en düşük fiyatlar bu para şimdi tercih olan döviz kolektif bir yaklaşım, bir konuda yüz tamamladım.

Yeni Zelanda Doları mükemmel bu eğilim gösterir. Yatırımcılar riskli, yüksek getirisi olan para para çekti, güvenlik karşılığında sınırlı veya sıfır iade kabul eden sermaye koruma stratejisi: lehine olarak 2008 çoğu yıkıldı. Geçen yılın kuyruk sonunda başlayan, ancak, .5 USD/NZD psikolojik seviyesi civarında seyrediyor, önemli teknik düzeyde ihlali için başarısız .4915.


Bu teknik faktörler şüphesiz servet ters bir rol oynamış olsa da, NZD bugün yine 50 baz puan kriter oranını %3 için Yeni Zelanda Merkez Bankası tarafından etkilenen agresif faiz indirimleri ile yararlandı. Merkez Bankası yine bir sonraki toplantı, tüm işaretler noktada daha fazla kesim için oranlarını olup olmadığını konuşmak için erken olsa da. Ekonomi değersiz bir durumda, art arda beş çeyrektir küçülen. Mallar için Çin talep hızla azalmaya ve en son numaraları aşındırmaya devam edeceğini gösteriyor.

Yatırımcıların mevcut önceliklerine dayalı, ancak en önemli göstergesi kontrol altında görünen para durumdur. “Bu RBNZ kesintileri devam ile daha ılımlı olacağı beklentisi 52 sent yukarıda sürekli bir sıçrama İçin sermaye piyasası düşen durdu ve risk iştahı ribaunt küresel fon ve kanıtları bir iyileşme göreceğiz” dedi. Yeni Zelanda Bankası döviz Stratejisti...“para birimine destek sağlamıştır.”

İlginizi Çekebilir: