Dünya Merkez Bankaları: Birleşin!

Karl Marx da memnun...ama belki de olur. Her halükarda, dünya Merkez Bankalarının zayıf Dolar yorgun ve ayrı ayrı kendi eline alıyor. [Devam etmeden önce, muhtemelen birlikte tek bir çatı altında her Merkez Bankası aynı kümede toplayarak doğal tehlikeleri kabul etmeliyim. Yine de, mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, ve tüm Merkez Bankaları tek hareket olduğu gerçeğini yönlü, adil bir kategori gibi görünüyor.

Dediğim gibi, özellikle gelişmekte olan ülkelerde Merkez Bankalar – – Dolar düşüş devam etti ve kendi para birimleri rakip gücü ile son derece mutsuz. Geçen yıl, bu Merkez Bankaları döviz piyasalarında, bir başka sonra yarıp para onların kazanç amaçlı olmayan bir çaba var. Doların düşüş yeni bir ivme kazanmış gibi, bulma ve çabalarını yoğunlaştırdı var.

Sadece geçen birkaç hafta içinde, en az bir düzine (ve bu radar ekranımda sadece olanlar) tehdit ve/veya verilen eylemin doğrudan gelişmekte olan piyasa para birimleri ve varlık fiyatlarındaki geniş tahta artış sorumlu olan “spekülatörler” amaçlı var. Paranın değer kazanması ekonomik iyileşme kesmek olabilir, ve spekülatif yatırım yeni bir varlık fiyat balonları oluşturma sürüş ilişkin endişelerini iki yönlüdür.

Hedeflerine büyük ölçüde aynı olsa da, taktikleri farklı. Bazı sadece spot piyasada Dolar alış eski yaklaşım test ediyoruz. Tayland, İsrail, Güney Kore, İsviçre, Rusya, örneğin, şimdi ağır düzenli bir şekilde müdahale ediyor. En büyük gelişmekte olan ekonomiler bazı döviz müdahalesi üzerine son iki ay içinde harcanan 150 milyar dolar, uluslararası rezervlerini büyümesine bakılırsa, veri Brown Brothers Harriman göre olabilir “uzmanlar tahmin.”

Diğer Merkez Bankaları politika önlemleri için müracaat var; Tayvan ve Brezilya burada belki de en iyi örnektir. Eski ikinci yeni FDI %2 vergi maç için Brezilya ADR Hisse Yatırım %1,5 oranında vergi koydu ise aslında ülkede yeni vadeli mevduat açılış yabancıların da yasaklamıştır. Diğer önlem olarak, Brezilya reali ve yabancı hisse senedi yatırımcıları yurtdışı teminat yatırmak için izin verecek bir kural değişikliği cinsinden “yurtdışı egemen bir tahvil dahil ediliyor buna ek olarak, kaynakları iddia ediyor.”

Güney Kore ve Sri Lanka paralarının yasaklama yaratıcı daha fazla. Sri Lanka şimdi daha kolay Güney Kore “dış siparişleri korunmak için vadeli işlemler piyasasında dolar büyük miktarda sattı, kazandı üzerinde yukarı doğru baskı yapan ihracatçılar, girme faaliyetleri hakkında sınırlar koyarak iken vatandaşlarını ülke dışına para almak için yapıyor.”

Hala diğer Bankalar hala “istikrarsızlık” ve “usulsüzlükler için döviz pazar izleme onlar sadece yatırımcılara iletiyorlar sayede müdahale” retorik “aşaması vardır.” Böyle bir kod-kelime hızlı para takdir boş boş kabul edilmeyecektir sinyal için tasarlanmıştır. Bir analist, “insanların Merkez Bankası doları yakından bakarak görmek ve belki de konumlarını biraz dinlenmek için iyi bir zaman,” Şili Merkez Bankası tarafından “retorik müdahale” yanıt olarak açıkladı.

Ne yazık ki bu Merkez Bankaları için çabalarını başarılı olmak sonuçta olası değildir. Muhtemelen yavaşlama başarılı, ya da geçici olarak bile kendi para birimleri artışı durdurma olabilir, ama kalıcı bir bırakma ulaşmak mümkün olmayacak. Mücadele ettikleri güçler (Rusya ve Brezilya faiz oranları hem de %8 yukarıda, ABD'de %0 ile karşılaştırıldığında) durdurulması için çok büyük 3 Trilyon forex ciro (günde$) ve çok kararlı çünkü. “[Müdahale] olmuyor, olmuyor bu iyi bir şey. Gelişmekte olan piyasa para birimleri takdir edilir ve takdir para birimleri karşısında eski dünyadan tutacaklar. Bir tüccar [Merkez Bankalar] buna adapte etmeli,” diyordu. Yine de denediğim için onları suçlayamazsın.

İlginizi Çekebilir: