Riskten Kaçınma Kenarları Yukarı

Son birkaç hafta içinde, borsa ralli fiyasko oldu ve emtia fiyatlarının soğur. İçgözlem bu ani dalgalanma tetikleyen ne (makul diyorum) belli değil. Ne olursa olsun, piyasalar şimdi ikinci çeyrek iyimserlik biraz saf olup olmadığını yüksek sesle merak edilir.

Tüm bunlardan sonra, hala küresel ekonominin bir köşeyi döndü olan herhangi bir kanıt yok. Ekonomik göstergeler, bu konuda hemen hemen tüm hala yılların var. Ayrıca, konut fiyatlarında belirgin sabitleme bankalar kredi değişiklikler uzaklaş rehine doğru hareket ve geçici olabilir. Obama yönetimi ikinci bir teşvik planı göz önünde bulundurularak şimdiden söylentiler dolaşan

Önümüzdeki hafta başlaması için ayarlanmış ikinci çeyrek şirket kazançları sezon, yatırımcılar bir kez daha kötüsü için: “Mart lows göre hisse senetlerinin güçlü performans Düşünüldüğünde, kazanç bir gerçeklik kontrolü risk iştahı için zararlı olabilir hazırlanıyorlar.” Başka bir analist ekler, “genel olarak risk varlıklar yenilenen riskten kaçınma, sat belirgin olan kısa vadeli ekonomik iyileşme off Wall Street hakkında-montaj şüphe ile tetiklenir ve sonraki düşüş.”

Riskten kaçınma bu pikap da döviz pazar içinde kendini gösteren, hem ABD Doları ve Yen içinde upturns üzerinden: “yavaş ve inişli çıkışlı bir toparlanma beklentisi piyasa beklentisi ve doların ağır basan sürücü yakında seçim para birimi olarak kendini yeniden canlandırmayı oldu ayrı yen kalmıştır.” İronik olarak, olumsuz ekonomik veriler doğrudan BİZİM için geçerli olan cari piyasa yönünü açıklayan doğru uzun bir yol gider Dolar, topluyor. Para tüccarları henüz karşılaştırmalı büyüme farklılıkları doğru (bazı analistlerin tahminlerini rağmen) açın ve sıkıca risk odaklı kalır. Bu arada, “yen ralli uzun riskli varlık pozisyonlarının tasfiyesi ile tahrik etti.” Diğer bir deyişle, taşımak ticaret yatırımcıların düşük riskli devlet tahvili taşınmak gibi bir baskı görüyor.

“Belirsizlik” anlatı olasılığı ne iyimserler de kötümserler kendi pozisyonlarını desteklemek için verileri gibi kısa vadeli piyasaları tahrik etmeye devam edecektir. Tüm olasılığını yan pazarlar ve güvenli liman paraları ekonomiyi kurtarma yolunda sıkı bir onay kadar hafif bir giriş göreceksiniz trend olacak.

İlginizi Çekebilir: