Yuan Takdir Hazırlanıyor

Bir süre bugünkü manşeti ile oynamıştı, ben de aynı derecede ikna edici bir durumda İstikrar için Hazırlanıyor Önemli Takdir” veya “Yuan için Hazırlanıyor ya da “Yuan için yapılmış olabilir göz önüne alındığında.” Çin Yuan gelince para birimleri etkileyen normal faktörleri uğraşıyoruz sadece beri şunu kabul edelim ki, tam bir tahmin oyunu değil, aynı zamanda Çin Merkez Bankası kaprislerine ile. Yuan Çin yararına olduğu için yavaş yavaş ve sürekli takdir etmeye devam edecektir, hala düşünüyorum.

Merkez Bankası şimdi bir yıl daha iyi parçası için $6.83 etrafında Yuan tuttu, kredi krizinin ortaya çıkmasından bu yana sahip içeriği uğruna göz önünde bulundurun. Bundan önce, yaklaşık %20 oranında, bir önceki üç yılda takdir vardı. Çin zaman bu kadar uzun bir süre için Yuan sabit tutarak iyi bir fikir olmuştur nedeni ticaret fazlası onun çöküşü. Bu arada, enflasyon azaldı, 7% yüksek 0'lara mevcut seviyeye indi. Sonuç olarak, Merkez Bankası şimdi pasta var ve o yemek, fiyatlar üzerindeki etkisini düşünmeden Yuan sabit tutarak olabilir.


En son tahminler, ancak bu değişmek üzere olduğunu gösteriyor. Dünya Bankası ' na göre, “Çin'in cari fazlası, döviz rezervleri büyük olasılıkla milyar 218 $trilyon 2.168 $bu yıl sonunda artış olurken, 2009 yılında ulaşmak için 388 milyar $...muhtemeldir.” Kime sorduğuna bağlı olarak, Çin ekonomisi %7.2 ile %7,5, 2009 yılında, %8.5 tarafından 2010 yılında büyüme yolunda. Bu tahminlerini yukarı yönlü revizyonlar temsil eder, ve “Özel ekonomistler de sabit yatırımlar ve sanayi üretimi büyüme de dahil olmak üzere bazı önemli göstergeler iyileşme belirtileri göstermiştir çünkü bu sene son bir kaç aydır Çin'in ekonomik büyüme için bakış açılarını yükseltmek olmuştur.” İkinci Çeyrekte GSYİH noktada Olası revizyonlar turu göreceğiz önümüzdeki hafta içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Eğer böyle bir büyüme gerçekleşmesi durumunda, bu bir ikilem Çin yerine, daha yüksek fiyat veya daha pahalı para arasında seçim yapmak zorunda ki böyle olur. İskoçya Kraliyet Bankası ' na göre, “Politika yapıcılar bu yılın ima azalan tüketici fiyatları,” bir dakika, çünkü gösterge faiz oranları devam edecektir, “yuan 6.7 bir yıl sonra 2009 ve 6.5 sonuna kadar daha da güçlendirecektir.” “Çin uygun bir şekilde gevşek para bir duruş ve etkin bir mali politikasını sürdürmesi gerektiğini Çin Başbakanı Wen JiaoBao kabul eder.” Bu kavramı da %5'lik bir düşüş önceki beklentilere göre] ertesi yıl, Yuan mütevazı 1-2% fiyat artışı olan vadeli fiyatlar, yansıtılır.


Kenara ekonomi, Yuan takdir etmeye devam etmelidir neden başka bir nedendir. Çin birkaç aydır dünya rezerv para birimi olarak Doların rolünün bir düşüş, Yuan ve orantılı bir artış için yaygara edilmiştir. 2 trilyon Çin'in toplam (40%) yıllık ticaretin 2012 yılına kadar yaklaşık $yuan yerleşti, küresel ticarette ilk üç para biriminden biri bunu yapıyor olabilir ki zaten, ülkeye yerleşme çapraz Yuan kullanımını artırmak için adımlar atmaya başladı-sınır ticareti ve “HSBC öngörüyor.”

Yine de, para hala hiçbir yerde rezerv para doğasında gerekli konvertibilite tatmin edici bulunur. Bir analiste göre, “Çin sermaye kontrolleri hurda, yabancılara yuan varlıkları yatırım ve daha sonra serbestçe sermaye ve gelirleri kendi ülkesine iade olabilir gerekir, ama hükümet hızlı hareket çekiniyor. Bir rezerv para birimi de derin ve likit tahvil piyasası, devlet müdahalesinden azade gerektirir.” Eğer Çin Bu kahramanlık birini elde etmek mümkün ise, sermaye büyük olasılıkla daha hızlı bir oranda dökün, sonra kendini bir kez daha Yuan bir takdir yapar.

İlginizi Çekebilir: