Efsane çürütme: Dolar ve Açığı

Geçen hafta, ABD resmi döviz politikası (“Güçlü Dolar” Politikası bir Şaka) yayınlanan bir yazıda ben. Analizim çoğu bu politikayı yürütmek için başarısız politikacılar BİZİ cansız çabalarına yönelik ve politika kendisi için kısa günah çıkarma ödedim. Bu yazı ile, daha sonra, özellikle ticaret dengesi üzerinde taşır gibi Güçlü bir Dolar, denge, ABD ekonomisi için gerçekten iyi olsun gidermek istiyorum.

Kur dalgalanmaları olan ticaret dengesizlikleri ayarlamak mekanizma olan 101 ekonomi aldı Millet biliyor “Dean Baker, Amerikan Umudu, bu tartışma için bir post konumuzla alakalı yazdı.” Ne yazık ki, hiç şüphesiz anlıyor döviz piyasaları takip eden biri olarak, gerçekte çok daha karmaşıktır. Aynı YIL bildirilen gibi, Dolar düşüyor iken, son on yılda arttı ihracat BİZİ. Dava kapandı, değil mi? Dolar aslında yükseliyordu ancak, ihracatın da 1990'lı yıllarda yükseldi. Bu çelişki herkes iki kere-ve-Dolar ve ihracatın iki kere düşünmek arasındaki ilişki kuru bir kesim varsayarak önce düşünmek yapmak gerekir.


Döviz kurları kesinlikle ihracat hacmi ile ilişkili olsa da, birkaç kafa karıştırıcı bir değişken vardır. Yumruk döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve ihracatta karşılık gelen değişiklikler arasındaki gecikme zamanı. Uluslararası ticaret büyük çoğunluğu küresel tedarik zincirleri tamamen sıvı değil, çünkü büyük şirketler tarafından gerçekleştirilmiş olmasıdır. Diğer bir deyişle, Eğer yarın Dolar çökerse, şirketler tamamen buna göre kaynak düzenlemelerini değiştirmeden önce yıl sürecek.

Diğer yandan, özellikle şirketler kaynak yerleri seçiminde göreceli bir esnekliğe sahip olmayan dayanıklı mal oluyor. Eğer Çin Yuan aniden yeniden değerlenmiş ise Nike Vietnam için Üretim vardiya için bir parlak ve OEM çağında, zor değil. Diğer yandan, daha önemli bir otomobil üretim tesisi veya petrol rafinerisi taşımak için karmaşık. Dayanıklı mal üretim tesisleri yatırımları döviz kurlarındaki vadeli değişiklikler uzun vadeli olarak yapılmış, daha sonra, ve kısa tepki vermiyor. Eğer ihracat BİZE arıza bakarsanız, fason, birçoğu henüz (değil) teknoloji ürünler, pratik hizmet ve yüksek ağır konsantre olur.

Ücretler düşüktür, çünkü mal ve yoğun düşük vasıflı işgücü hizmetleri için, açıkçası Yurtdışına üretmek için maliyet etkin değil. Bu döviz kuru bir ürün değil, yaşam ve gelişim seviyeleri standartları konusunda. () Tabanlı nerede olduğumu Çin'de, fabrika ücret nadiren Dolar 1.25 döviz kurları (dolar) başına 8RMB aşıyor. Maaş ve faydaları baktığınızda muhafazakar, BİZE mevkidaşı ücret, muhtemelen daha az 1/20. Zayıf Dolar BİZE ithalat için talep dent için fazla bir şey yapmadı bu yüzden. Şahsen ben RMB 1500'i önümüzdeki birkaç yıl içinde hiç ABD Doları kadar hiç yapmaya değer kaybetmeye beklemek gerçekçi yani bu tutarsızlık, silmek yükselme bazı aktar yeterince rekabetçi.BİZİ görmeyi beklemiyorum

Açıkçası, ters alma işlemleri için de geçerlidir. ABD açısından, ABD dışında olmayan değişen-dayanıklı tüketim malları üretimi ABD ekonomisinde kalıcı bir yapısal değişiklik gösterir. Düşük Dolar lavabo nasıl olursa olsun, yine bir zamanlar olduğu gibi düşük teknolojili üretim faaliyetlerinin merkezi haline gelecek ABD varsaymak mantıklı değil.

İthalattaki hızlı artış bile var genel olarak, ihracat aslında sürekli (ve son 50 yıl, ortalama), son on yılda arttı; sorun. Aslında, tükenir ve ticaret açığı daha iyi küresel ekonomik döngüsü ile döviz kurlarındaki kısa vadeli dalgalanmalardan daha açıklanabilir akar. Zayıf dolara rağmen, ABD ticaret açığı son on yılda Olası ucuz kredi yüzünden BİZE tüketiminde benzer bir patlama nedeniyle patladı. Bu döngü ani bir son 2008 yılında geldiğinde, ticaret açığında önemli ölçüde daralmış, aynı zamanda yerine götüren Dolar artışına rağmen.

İthalatın maliyetini azaltır, çünkü temelde bazı malların ithalat için kendini adamıştır ABD göz önüne alındığında, Güçlü bir Dolar aslında faydalıdır. Kısa vadede, o zaman, Dolar %20'lik bir düşüş ticaret açığı %20'lik bir artış ile ilişkilendirmek için beklenebilir. Bu uzun vadede ofset, (Evet, yabancı şirketler de BİZİM için fason üretim tesislerine taşınması ile olabilir diye umuyorum; zaten dış kaynaklı olan bu boşluğu dolduracak yeni ürün/hizmet ve yaratılış yönlü göç değil, bir tane.

Zayıf bir Dolar büyük ölçüde ABD Ticaret dengesizliği artıracak Kısacası, belli değil. Bu en başarılı zayıf bir döviz kuru üzerinden değil, ama yenilik Teşvik ve dayanıksız mallar, bunların büyük kısmı yurtdışında üretilen, düşük kalite, tüketimi vazgeçirmek teşvikler yoluyla olabilir. Enflasyon (Güçlü Dolar fiyatları kontrol altında tutar) finansman düşünün ve Güçlü Dolar yatırım yapacak ve BİZE varlıkları ödünç yabancıların isteğini arttırır) perks, Güçlü Dolar muhtemelen ABD ekonomisi için net bir yarar sağlar. Eğer Bernanke ve Geithner aslında bu inanırlarsa, buna göre politika yapılan olsalardı iyi olurdu.

İlginizi Çekebilir: