Pound Vs. Şimdilik Euro: Kravat Oyunu?

Doların göre (sonuçta) tüm para birimleri analiz en güzel olduğum sürece en aşina olduğum şey, ve bu yatırım çaylak esnaf neredeyse yarısı katılır, bazen çapraz kuru bakmak ilginç.onun

Sterlin/Euro al, örneğin, en önemli Haçlar belki bir, genellikle Doları bağımsız olarak hareket eden bir avuç kişiden biri. Eğer son iki yıl içinde bu ikilinin performansını grafik, ancak oynaklık farklı olmaması görebilirsiniz. 1,15 TL/EUR ekseni etrafında dalgalanmıştır, hiçbir zaman her iki yönde %5'ten fazla çevresi var. Aslında, bu yazı oluşturma gibi değil bu seviyede duruyor.

Dün, GFT Döviz Araştırma (2010 yılında röportaj ettiğim) Boris Schlossberg tarafından bazı açıklamalar, Müdür okudum. Başlık (“Euro ve Pound Kendi yollarına giderler”), büyük bir hareketin yakın olduğunu önermek gibi görünüyordu. İki para kavşakta durmak gösteren bir kenara bırakırsak, potansiyel koparma yönünde daha somut rehberlik teklifi reddetti.

Şu anda, piyasalarda riskten kaçınma, Orta Doğu siyasi kargaşa ve Japon doğal afetlerin yol açtığı esiri vardır. Bir kere bu olayların akışına ve piyasa gerginlik azalır eşlik eden, yatırımcılar kavramak için başka bir şey gerekir. (ECB) (BoE) İngiltere belki Bankası ve Avrupa Merkez Bankası hem ilgili gösterge faiz oranlarını yürüyüş eşiğinde olduğundan bu işlevi yerine getirmek olabilir . Başka gelişmeler yok, böyle zamlarının zamanlaması ve hızı muhtemelen dikte Dolar karşısında ne kadar başarılı olduklarını bu para birimlerinin birbirlerine karşı nasıl performans değil, aynı zamanda olacaktır.

Hem aksine verdiği sayısız göstergelere rağmen, o da Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltmek için acele olduğunu sanmıyorum. Ekonomik büyüme zayıf kalır, yüksek işsizlik ve enflasyon hala ılımlı. İkisi de henüz mali krizin yükseklikte ortaya koyduğu parasal gevşeme gevşemek nerede aşamasındadır. Dahası, her ikisi de ironik olarak bu yazı ile körükleyerek olduğumu (endişe) kendi para birimleri üzerinde zam yaptıkları potansiyel etkisi hakkında temkinli yaklaşıyorlar.

BoE hareket etmek ilk olacak gibi görünüyor. Enflasyon 2011 yılında %5 ulaşabileceği yüksek enerji fiyatları ile birlikte, bankanın kolay para politikasının fiyatlar üzerinde olağanüstü bir baskı uyguluyor, ve şimdi görünüyor. Buna ek olarak, 6-3 BoE son toplantısında bir zam muhtemelen çok uzakta olmadığını anlamına gelir sıkma, lehine oy kullandı. Öte yandan, ECB zor konuşuyor, ama hala hareket için itici bir güç yok olur. Enflasyon ılımlı ve ayrıca, bölge bankalarının agresif olmak ciddi düşünmek için ECB para çok bağımlı kalır.

Her iki şekilde de, faiz oranı farkı muhtemelen iki para birimi arasındaki herhangi bir kısa vadeli spekülasyon teşvik etmek için yeterince büyük olmayacak. Buna ek olarak, yatırımcılar Yen ve Dolar için rehberlik aramaya devam edeceğini düşünüyorum, ama her iki yönde de önemli bir hareket görmeyeceğiz. [Aşağıdaki tablo referans kredi oranları dayanır ve mutlaka perakende alım satım geçerli değil.


Bu yatırımcılar için iki fırsatlar yaratacak: Seçenekleri tüccarlar (belki 1,15)) aynı grev fiyat koymak ve bir çağrı satış, primleri cebe ve hızı sınırsız riske maruz kalabileceği için çok dalgalanma (olmayan dua içeren uzun bir çifte, düşünmelisiniz. Gelecekte taşıyan tüccarlar da dalgalanma eksikliği taşıyan bir ticaret stratejisi, belki de küçük bir kaldıraç ile güçlendirilmiş üzerinden kar elde edebilirsiniz. Ancak dikkatli olun. Faiz oranı farklılıkları şu anda çok küçük olduğundan (geçerli LİBOR oranı eşitsizlik sadece 0,05'i!) ve muhtemelen 1'ini önümüzdeki on iki ay içinde genişletmek kazandı, faiz herhangi bir kar kolayca en küçük olumsuz Kur hareketleri bile sildi olabilir.

İlginizi Çekebilir: