Orta Avrupa para birimleri ani güç tadını çıkarın

Orta Avrupa para birimleri geç aberrantly güçlü olmuştur. Polonya zloti %20'den fazla Euro karşısında sadece bu yıl takdir etti. Ayrıca, Macaristan, Slovakya, kara para her %8 veya daha fazla Euro, kendisi %10'dan fazla dolar karşısında değer kazandı bir para birimine karşı değer kazanmıştır. Ne Orta Avrupa para birimleri ani güç sorumludur. Cevap düşük faiz oranları ve yüksek ekonomik büyüme bir arada.

Yatırımcıların gelişmekte olan bir ekonomi özelliği yüksek getiri sunan Orta Avrupa Hisse Senetleri, para dökmek olmuştur. Eğer bu yeterli değilse, alacaklılar Orta Avrupa Devlet tahvilleri satın almak için borç para için çok istekli olmuştur. Yatırımcılar enflasyona göre negatif faiz ödeyen AB borç, alternatif arıyor. 8'i faiz oranları tarafından reddedilmiş, alacaklılar AB tahvil sattı ve ‘CU’ tahvil kaptı var. Ayrıca, yatırımcılar yakında bu ülkelerin AB üyeliği uzatmak için beklendiği gibi inanılmaz derecede riskli olarak Orta Avrupa borç konusunda değil.

Faiz oranlarındaki sonraki kesim yabancı sermaye girişi caydırmak üzerinde herhangi bir etkisi olmadı. Orta Avrupa ülkeleri, yerli para birimlerinin aniden gücü, büyük ölçüde ihracat kaynaklı olan ekonomisi ile ilgili, üzerinde insanı aptallaştıran bir etkisi olabileceğini merak etmeye başlamışlardır. Büyük olasılıkla faiz oranı düşer hızlandırması, böyle bir yavaşlama önlemek için.

İlginizi Çekebilir: