Siyasi İstikrarsızlık Kanada Kulpları

Kanada geniş kapsamlı etkileri potansiyel olarak siyasi bir kriz geçirmekte-dir. Soruşturma kazançlı reklam sözleşmeleri karşılığında rüşvet almış olan Kanada Liberal Parti üyeleri ile ilgilidir. Liberal Parti'nin en önemli üyesi Kanada Paul Martin, Başbakan olur. Kanada Parlamentosu ise Paul Martin Başbakan kalır olmadığını görmek için özel bir seçim zorlamak olacağı büyük ölçüde mümkündür.

Kriz bu tür ekonomi edici, özellikle bir milletin Kanada gibi kalıcı istikrarlı olacak etkilerini tahmin etmek son derece zordur. Ne olursa olsun, birçok yatırımcı çıkışları için acele, Kanada hisse senetleri ve Kanada Doları satıyor. Siyasi kriz, sermayenin bu uçuş için sadece sorumlu olduğu bilinmemektedir. Pek çok analist, olumsuz doğal kaynaklar açısından zengin Kanada, ulus etkileyebilecek küresel emtia fiyatlarındaki son düşüşler gösteriyor. Buna ek olarak, Kanada Merkez Bankası Güney muadili Olası ölçülen bir hızda oranlarını yükseltmeye devam ederken, faiz oranlarını yükseltmek için ayarlayın görünmüyor. Tüm bu nedenlerden dolayı, muhtemelen Kanada Doları için rahat bir yolculuk olmayacak. Globeandmail.com raporlar:

CIBC Dünya Piyasaları A. Ş. ' de Avery Shenfeld, kıdemli ekonomist, "siyasi belirsizlik şimdi döviz piyasalarına filtreleme yoluyla olabilir," görüş bildirdi. "Önümüzdeki birkaç ay içinde seçim ihtimali ile ilgili birçok telefon alıyoruz. Hisse senedi, tahvil veya para olsun piyasalar Kanada varlıkları içine siyasi risk marjı koymak zorunda bıraktı." dedi.

İlginizi Çekebilir: