Euro Ralli: Geçici veya Kalıcı?

Haziran ayının başından bu yana, Avro, ABD Doları karşısında etkileyici bir 8 oranında ve diğer para birimlerine karşı karşılaştırılabilir marjları ile yürüdü vardır. Bu geçici bir geri çekilme veya kalıcı bir düzeltme temsil edip etmediğini her birinin kafasında soru elbette.


Eski lehine argümanlar çok güçlü. Yani, EUR/USD ayı görüşünüz geçici veya kalıcı bir geri çekilme – temelde kaçınılmaz olduğunu, böyle bir aşırı düzeyde genişletti. Bu açıdan, ne açılmak yarı klasik kısa bir sıkmak son bir ay içinde gördük. Temel olarak, Euro kısa olanlar da daha fazla satış tetikleyen ralli başladı, ve sonuçta, kendini gerçekleştiren bir miting olduğunda pozisyonlarını kapatmak zorunda idi. Sonuç olarak, “hedge fonları ve 38,909 için 6 Temmuz'da düştü, 11 Mayıs'ta 113,890 rekor net şort ile karşılaştırıldığında bir kazanç ile karşılaştırıldığında euro bir düşüş diğer büyük spekülatörler tarafından bahis sayısı farkı.”

Ani artış nedeniyle, Euro taşıyan yatırımcılar için daha az cazip bir para birimi oldu. Diğer Merkez Bankaları (risk ayarlanmış bazda) Euro kısa devre sağlam bir kar elde etmek zor bir şey olduğunu gösterir ve faiz artırımı, geciktirmek olduğunu yardımcı olur. Buna ek olarak, piyasalar Euro para piyasalarında kalıcı önemli rekabet bir kenar olan ABD'de ekonomik temelleri, dikkatlerini dönmeye başladı. Kısacası, aniden ABD ekonomik ve mali koşulları, AB için iyi eşit olan tüccarlar için anlaşıldı.

Son olarak, sözde borç krizi aslında birçok yolu bir bankacılık krizi olduğunu AB liderler arasında örtülü bir kabul görmesidir. Bu kabul AB'NİN büyük bankalarından 91 stres testleri, borç ve yatıştırmak yatırımcılar egemen maruz kaldıkları belirlemek için tasarlanmış şeklinde geldi. Sonuçta, “Yunanistan ve İspanya için kredi öncülük eden Alman ve Fransız bankaları oldu.” Bu misjudgement bu bankaların Olası kayıpları Milyarlarca kenara ve büyük ölçüde borç verme faaliyetlerini azaltması için teşvik etmiştir.

Ne yazık ki, yatırımcılar stres testleri yeterince sıkı olması, sadece bir tanıtım dublör olarak görme edecek şüpheci: “AB stres testleri sonucunda yayınlama sözü vererek bu şüpheleri karşı koymaya çalıştı İse, piyasa stres testleri, takipteki krediler kayıpları yazmak-bazı bankalar zorlayacak korkar.” Ek olarak, yatırımcılar hala borç varsayılan olasılığı, sadece kısmi bir konuda aynı derecede kaygılı.

Krizle mücadele için AB'NİN en iyi çabalarına rağmen, hala anlamlı yapısal reformları hayata geçirmek için vardır, bunun yerine kısa vadeli geçici çözümler için tercih başka bir deyişle, bu görüş birliği yoktur. Avro bölgesinin egemen güçler, Fransa ve Almanya, euro Bölgesi içinde daha fazla uyum ihtiyacı konusunda anlaştılar, ama uyum sağlamak ne katılmıyorum, çünkü Ekonomist göre, “parçalanma Avrupa'da tek para birimi kurtarmak için nasıl ilgili tartışmalar kaldı.” AB ekonomik ve mali açıdan zayıf üyelerine, ve eğer öyleyse, ne bir şey onları hizada tutmak için yapılır, üyeler kalmasına izin verilecek olup üzerinde anlaşma olmaması kalır.

Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi, zaman hızla tükeniyor. AB ülkelerinin çoğunluğu için, şimdi borç GSYİH daha hızlı artıyor. Birçok yatırımcı açısından, varsayılan bu ülkeler bütçe açıklarını azaltmak için siyasi içtima sahip olmadığı için en olası sonuç gibi görünüyor, ne de para amortisman yoluyla borç devalüasyon, ortak para birimi nedeniyle olabilir.

Euro çalıştırın yakında sona erecek bu yüzden (şimdilik) yönünde. Citigroup göre, “euro 1.15 $1.10$aralığına doğru düşüş ve baş devam edecektir. ‘Piyasa euro hakkında kötü haber bir sürü sindirmek. Büyük bir iyimserlik var. ” Bu arada, BNP Paribas “euro paritesi için dolar başına euro 2010—sonu, 2002 Aralık ayından bu yana hiç görmediği bir seviye[ve] 97 sent 2011 yılının üçüncü çeyreğinde dibe vurmadan önce drift düşmek...bekliyor.”

İlginizi Çekebilir: