İsviçre Ulusal Bankası Hala Müdahale FX Taahhüt

(SNB), İsviçre Ulusal Bankası, üç hafta önce döviz pazar içinde müdahale ettiği, İsviçre Frangı anında %2 Euro karşısında geriledi. O zamandan beri, Frangı yavaş yavaş yükseldi ve şimdi analistler SNB atfedilen bu 1.5 EUR/CHF kuma “çizgi” dokunma tehlikesi var.


Merkez Bankası güvenilirliğini yok demek değil. Tam tersi aslında. SNB üyesi müdahale olasılığı hakkında her konuştuğunda, piyasalar tepki. Örneğin, “İsviçre Ulusal Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Jordan, Merkez Bankasının döviz piyasalarında Frangı euro karşısında sözlerinden sonra azaldı..İsviçre Frangı daha da takdir önlemek için müdahale etmeye hazır olmaya devam ettiğini söyledi.” Ayrıca, “İsviçre Ulusal Bankası kesinlikle politikasına İsviçre Frangı, SNB Başkanı Jean değer kazanmasını önlemek için bırakmıyor-Pierre Roth Roth yorumları sonra daldırma Cuma...İsviçre Frangı yayınlanan bir röportajda söyledi.”

Son rakamlar de negatif bölgeye enflasyon oranı ima beri buna ek olarak, SNB deflasyon mücadeleye müdahale yapılanır göz önüne alındığında, itibarını şimdi her zamankinden daha yüksek,: “fiyatlar en hızlı hızıyla 50 yıl içinde düştü, açılan çoğu petrol nedeniyle olmasına rağmen deflasyon tehlikeleri vurgulayan zaman İsviçre tüketici fiyatları yüzde 1 yıllık bazda Haziran, aynı oranda Olabilir gibi düştü.” Mali teşvik, para politikası ve parasal genişleme, bir genişleme ile birleştiğinde rağmen, İsviçre para arzı zor büyüyor. Bu noktada, SNB yapabileceği tek şey (döviz kuru işlemek için tehdit) dir.

Tüccarlar SNB iştahın döviz alış artık çok büyük miktarlarda devam etmeyecek exchange analistler, bu iddia geri SNB, yabancı tarafından “desteklenen karşı itmek için istekli-belki de bu yüzden.” SNB ayrıca İsviçre mali güvenli sığınaklar bir avuç biri olduğu algısını karşı mücadele ediyor. İsviçre Frangı muhtemelen değerinin altında olduğu gerçeğini de İsviçre sermaye sürekli giriş katkıda bulunmaktadır.

Yine de, yatırımcılar hattı üzerinden adım atmaya korkuyor. EUR/CHF için vadeli fiyatlar biraz 1.50 üzerinde gezinip, önümüzdeki 18 ay için. Müdahale son turu öncesinde, beklenti İsviçre Frangı istikrarlı bir artış oldu.

Buna ek olarak, “bu CHF1 yakın euro için önemli bir seçenek vardır.50 SNB eğer çözmek onun sorgulandığı başka bir müdahale ile taşıyacak beklenti düzeyi.” SNB muhtemelen hafif bir tampon bölge tercih ederken, yine de Frangı daha fazla takdir etmiyor olduktan sonra, içim rahat eder: “SNB sadece tek yönlü bir bahis olmaktan Frangı durdurmaya çalışıyor. ‘Eğer euro [geçerli] içinde kalırsa CHF1.CHF1 50.54 grup, SNB memnun olacağını düşünüyorum.’ “

İlginizi Çekebilir: