Para Tüccarları Bernanke Dökümü

31 Ocak 2006'da, Ben Bernanke, resmen Amerika'nın Federal Rezerv Bankası Başkanı Alan Greenspan yerini aldı. O zaman, EUR/USD ve USD/CHF döviz kurları 1.20 ve 118 dolaştı, sırasıyla. Görev yaptığı ilk yıl için, Bernanke yatırımcı beklentileri kadar yaşadı ve enflasyon bir savaşçı olarak Greenspan tarafından başlatılan faiz artırımı bir dizi devam ederek onun kimlik cilalı. ABD ekonomisi karmakarışık olduğu bugün, hızlı ileri, enflasyon azgın, ev ve hisse senedi fiyatları düşüşte ve Dolar 1.55 Japon Yeni karşısında Euro ve 100 karşı reddetti. Bu arada, döviz oynaklık seviyeleri hızla tırmanırken, Dolar sorunları hala doruk noktaya ulaşmıştır tarzda yani.

Diğer yatırımcılar ve analistler söylemeye gerek yok, para tüccarları ve bir bütün ana - Bernanke ile öfkeli. Onları kandırdı, konut gerginlik ciddiyetini küçümsemekle ve enflasyon bir sorun olmadığını inatla insisiting tarafından çok ısrar ediyorlar. Şimdi, ekonomiyi teşvik etmek için, ama fiyat istikrarı pahasına faiz oranlarının düşürülmesi bile. Herhangi bir deneyimli para tüccar tanıklık edebileceği gibi, düşük faiz oranları ve yüksek enflasyon zayıf bir para birimi için bir tarifi vardır. Reuters bildiriyor:

Bir analist, Bernanke, "istihdam ve ABD iş kurtarmak için bir girişim doları feda etti." dedi. "Bir şeyler yapmam gerekiyordu, ama aynı zamanda sadece kriz koyarak gitti. On yıldır sıkı kredi yüzleşeceğiz ve stagflasyon olacak."

İlginizi Çekebilir: