Merkez Bankaları loonie artırmak

Döviz için yeni bir okul döviz yatırımcıları arasında ortaya çıkmış gibi görünüyor: Merkez Bankaları’ talep ediyor. Temel analiz kullanan yatırımcılar uzun bunu dikkate almış olsa da, Çin Yuan değerleme aşağıdaki tanıma yeni bir seviyeye ulaştı. Bu okul Merkez tenet bir ülkenin para biriminin değeri bu para birimi için dış talep ile doğrudan ilişkilidir tutar. Merkez Bankaları genellikle döviz en büyük sahipleri olduğundan, bu tür bir analiz önemli bir rol oynamaktadır.

Yuan değerleme ve ABD doları azalan talep sonrasında, döviz yatırımcılarına Merkez Bankaları gelecekteki varlıklarını artıracağını para birimleri tanımlamak için çalıştılar. Euro sarp düşüş devam ederken, birçok tüccar %30 son birkaç yıldır takdir olan Kanada Doları, dikkat değiştirdi. Ayrıca, Kanada ekonomisi güçlü görünür ve artan emtia fiyatları ile yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, birçok tüccar Kanada Doları üzerinde büyük bahis yapıyoruz. Reuters bildiriyor:

“Ben merkez bankaları bu politikayı tersine görmüyorum. Oldukça az daha sofistike hale gelmiş. RBC Sermaye Piyasası Jeremy Friesen, kıdemli döviz Stratejisti sadece bir veya iki para birimi olan merkez bankaları çağı bitti,” dedi.

İlginizi Çekebilir: