Malezya ekonomik yavaşlama deneyimleri

Ekonomisini 5-6% bu yıl büyümeye, 7 ' den beklediğini Malezya açıkladı. Ekonomistler ihracatta bir düşüş yavaşlamaya bağlıyor. Gelişmekte olan bir ekonomi olarak, Malezya ağır bir ekonomik potansiyel (özellikle teknoloji ile ilgili ihracat) ihracatı bağlıdır. Ancak, genel bir gerileme ve teknoloji harcamaları sabit özellikle Malezyalı ihracatçıları vurdu. Yapay olarak uygun döviz kuru, değerde bile uzmanlar %20 adil değerinin altında tahmin eden, ihracat azalıyor.

Malezya ekonomi büyümeye ise GSYİH diğer faktörlere güvenmek zorunda kalacak. İlk faktör eğitim gibi harcamalar üzerinde, Tarım ve sağlık hizmetleri, bu yıl sabit kalmasını görünen kamu harcamaları var. Tüketim, diğer taraftan Malezya ekonomisi kullansın. Tüketim ve büyüme etkisi her dairesel bir şekilde. Ekonomi büyüdükçe, tüketiciler genellikle daha fazla mal ve hizmet satın almak için kullandıkları daha net gelir kaldı. Bu süreci dağıtır kadar sonra tüketim artar, GSYİH büyümesinin artar, toplam talep artar. Son olarak, Malezya yatırım güçlendirmeye devam ediyor. gibi spekülatörler Malezya sermaye piyasalarına para dökün. Bu spekülatörler Malezya olmayacak ısrar eden döviz kuru, bir değerleme bekliyorlar. Reuters bildiriyor:

Banka Ülke spekülasyon ve belirtilen kısa vadeli sermaye akımları, para politikasında bir değişiklik kıvılcım olmaz. "Herhangi bir değişiklik temeli bu nedenle uzun ve kısa vadeli yapısal konuları ve sermaye hareketlerinin vadeli hareketleri ya da döviz kuru beklentileri geçici vardiya halinde yapılacaktır," dedi, para piyasası işlemleri ile yabancı sermaye girişinin absorbe devam edebileceğini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir: