Avustralya Merkez Bankası Zam Oranları İlk Olabilir

Yeni Zelanda Doları karşısında son iki yıl içinde Avustralya Doları arsalar olan aşağıdaki tabloya göre, iki para birimi tüm niyet ve amaçlar için aynıdır sonuçlandırmak için cazip olabilir. Yerine Yeni Zelanda Doları dünkü yazıyı okumak neden ayrı olarak Avustralya Doları analiz, sıkıntı ve acı bıraksa mıydık?

Ama bu grafik, iki para birimi, yükselen ve ardışık yakın) riskten kaçınma gelgit ile senkronize düşmüş olsa da, bu yakında değişecek gerçeği gizleyen. Yeni Zelanda ekonomisi için yakın vadedeki geleceği belirsiz olsa da, Avustralya ekonomisine yönelik iyimser duyguları daha tutarlı olur. “Merkez Bankası Başkanı Glenn Stevens, ülkenin ekonomik kriz sonrası daha ciddi ‘Dünya Savaşı döneminde biri olabilir’ dedi.” Buna ek olarak, “Stevens ülke ekonomisinin Merkez Bankası, altı ay önce tüketiciler hem de işletmeler arasında güven geliştirmek için tahmin ettiğinden daha hızlı toparlanma olabilir” dedi. Son projeksiyonları 2010 yılında %1'lik bir artışın ardından, 2009 yılında GSYİH içinde %5 daralma bir düşüş vardır.

Bu arada, hükümet harcamaları artıyor: “Avustralya hükümeti Bir GSYİH milyar 57.6 2009 mali yılı için$veya %4,9 rekor en büyük bütçe açığını tahmin.” Emtia fiyatlarındaki istikrarlı toparlanma ve konut inşaat yeniden başlaması ile birlikte, bu yakında Avustralya ekonomisi ile enflasyon şeklinde yavaş yavaş olabilir. (RBA) Avustralya Merkez Bankası, 2011 ve 2012 yılında enflasyon ihtimaline karşı azaltmak için Aralık ayına kadar sıkma faiz oranları başlar, ki bu hiç de şaşırtıcı değil, daha sonra.


Aslında, Vali Glen Stevens oranlarının yükseltilmesi konusunda net bir açıklama ile kaşları yükseltmek olmuştur. Düşük gittin nasıl “asla yazıldığını gördüm ... hiç tartışmaya kurum duyduğum, nakit oranı kaldırıyoruz...başka neler değişir, bence önce işsizlik oranı yükseldi kadar da bekleyeceğiz ve diyor başparmak bazı kural değişir. Çok agresif hafifletti biz,” son zamanlarda dedi. Sonuç olarak, tüccarlar düşük bir yıl bugüne göre bundan 1.13% daha yüksek olacağını bahis vardır.

Bu gelişme, döviz yatırımcılarına özel ilgi olmalıdır. Avustralya faiz oranlarını zaten sanayileşmiş dünyada en yüksek olduğu görülmektedir. RBA ilk zammı olan G-10 Merkez Bankası büyük olasılıkla piyasa beklentilerini göz önünde “zaman” yalnız 2009 yılında aldığı Avustralyalı, %18 artış açıklayan doğru uzun bir yol gidiyor. Japonya'da 0.1% ve ABD'de ~%0 varsayımsal %4 RBA kriter oranı karşılaştırın ve tüccarlar salgılamak başlayacak taşır.

İlginizi Çekebilir: