Pound Ralli Buhar biterse

10% tepe yalak onu kaldırdı Pound ralli, fizzling gibi görünüyor. Pound zaten son iki haftada %3 düştü ve aşağı doğru bir trend. Şimdi dörtte Dolar karşısında haftanın en düşük seviyesini duruyor.

Geri Pound iki ay yükselişi bakarak, sürdürülemez olduğunu anlamak zor değil. Aynı dönem içinde Euro ve S&P 500 ile güçlü bir korelasyon olduğunu aşağıdaki grafiklerde görebilirsiniz. Pound ralli riskten kaçınma ani bir düşüş değişen temelleri daha az ürün ve daha fazla bağlı olduğunu göstermektedir.

Tesadüf ralli hisse senetleri risk için diğer proxy araçların Euro ve bir avuç, ve Sterlini ile aynı anda son buldu. Özetle, piyasalar temelleri odaklanmak için geri döndü. Yani, bir çift dipli durgunluk, Avro bölgesi borç krizine çözüm eksikliği ile birlikte riski iki kez yatırımcıların risk her türlü gerektirdiği bahis yapmak için neden oluyor.

Bu bağlamda, Pound özellikle savunmasızdır. Ekonomik cephede, İNGİLTERE ekonomisi sadece %1.1, ikinci çeyrekte büyüdü, ekonomistler bu yıl için sadece mütevazı bir büyüme tahmin. İngiltere Merkez Bankası için bir ekonomist göre, “yeni bir kriz ekarte etmek için ‘aptal’ olur.” Belli ki, onun patronları aynı fikirde: “İngiltere Merkez Bankası, geçen hafta büyüme Mayıs ayında tahmini daha zayıf olacak dedi, sıkı kredi koşullarının “devam eden mali Konsolidasyon ve sebat gösterdi.”Yakın tarihli bir ankete göre, İngiliz hanelerin yaklaşık yarısı-terim: “kötümserler oranı Temmuz ayında daha az miktarda düşük, ancak geçen yıl Mart'tan beri başka bir ay daha fazladır.”yakın ülkenin ekonomik geleceği hakkında kötümser

İronik olarak, bordür harcamaları ve açığını kapatması İngiliz Hükümetinin çabalarını daha da kötüsü yapma olarak algılanır. Bu önlemlerin indirdi vergiler ile telafi olmayacak bu yana, doğrudan ekonomik büyüme alt yol açacaktır. Her iki Sterlin ve İNGİLTERE tahvil fiyatları (varsayılan riski ima) yükseliyor göz önüne alındığında, bu geçen hafta artan ulusal borç hakkında bu ekonomik ortamda hiç umursamadığım piyasaları yaptım noktasını güçlendiriyor bence.

Kek üzerine krema enflasyon. İngiliz bir düşünce kuruluşu İNGİLTERE ekonomisinin durgunluk gelecek yıl çıkacağını tahmin ederek manşetlere, “Ama bir kez kurtarma sürüyor, düşünüyor, sonra da ekonomiye kredi krizi sonrasında pompalı 200 milyar sterlin olan İngiltere Merkez Bankası parasal genişleme planı, korkunç sonuçları olacaktır.” Özellikle, think-tank %10 %10 enflasyon ve gösterge faiz oranı tahmin edilir.


Şu an için bu uzak bir ihtimal olarak kalır ve analistler, ekonominin muhtemelen tekrar resmen ondan çıkmak için önce durgunluğa gireceği gerçeği üzerinde duruluyor. 30 Haziran sona eren altı çeyrekte Toronto'da TD Securities, en doğru tahminci, en düşük tahmin ise Kilosu olarak, tahminler Ayılar 12 boğa sayıca üstün stratejileri Bloomberg anketinde iyimser değil: “sterling yıl sonunda yüzde 15'e karşı doları amorti edecektir tahmin.” Tüccarlar raporun en son Taahhütlerine göre, kurumsal yatırımcılar hala 10 Ağustos net uzun Pound vardı. Vadeli fiyatlar, bu arada, ardışık vadeli yatırımcılar hala Kilo tartmak önce daha fazla veri bekliyor önerir spot fiyatlar ile taşındı.

Şahsen, zor bir zaman bir tahmin ile geliyor geçiriyorum. Kriz çirkin yarışmacılarla güzellik geçidi olarak döviz piyasası post “nitelemesi katılıyorum.” Diğer bir deyişle, ana para şu anda fakir temelleri tarafından rahatsız oldular. Pound, Dolar ya da Euro daha iyi ya da daha kötü durumda olduğunu söylemek zor. Yine de, piyasalar gelenek olmuştur yol verildi (genel) resesyon dönüş Pound nazik olmaz.

İlginizi Çekebilir: