EUR/USD döviz kuru yanıltmaz

Nominal olarak, Euro %50 dolar karşısında takdir, son birkaç yıl boyunca vardır. Ticaret ağırlıklı açısından bakıldığında, euronun sadece dolar karşısında %20 değer aynı dönemde takdir. Sonunda, fiyatlar ve birim işgücü maliyetleri dikkate alındığında, reel döviz kurundaki bu değişiklik %10'un altındaki azaltır. Diğer bir deyişle, nominal EUR/USD döviz kurundaki büyük bir değişim rağmen, Amerikan mal ve hizmetler 3 yıl öncesine göre sadece %10 daha ucuz.

Euro için resmi olarak tek bir döviz kuru olsa da, tek tek Avrupa ülkeleri için döviz kurları hala hesaplanabilir. 12 farklı ülkede (fiyatlar, faiz oranları) farklı yerli, ekonomik koşullar ile her biri, vb tarafından kullanılan Euro benzersizdir.ve bağımsız mali politikalar. Bu nedenle, Euro döviz kuru, üye ülkelerin iç döviz kurları her bir kompozit olarak düşünülebilir.

Olduğu gibi, Avro bölgesinin en önemli üyeleri, yani Fransa ve Almanya, bazı ortalama fiyatlar ve birim işgücü maliyetleri aşağıdaki ile karakterizedir. Buna ek olarak, bu uluslar ile ABD dışında yürütürler ticaret miktarı arttı. Böyle tek tek ülkeler açısından bakıldığında, Euro'nun takdir görüneceği kadar önemli değil sonucudur.

İlginizi Çekebilir: